Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.07.2017

pretežno jasno
Ponoči bo zmerno oblačno, zjutraj pa se bo od zahoda jasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18 stopinj C.
15°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
17°C | 32°C
nedelja, 30.07.2017
18°C | 31°C
ponedeljek, 31.07.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Četrtek, 27.7.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Gledališka skupina Globočak-Kambreško ......


NOVICE

| |
15.08.2014      22:50
A A

Gledališka skupina Globočak-Kambreško gostovala v Beli krajini


Na povabilo Stanke Majerle in s pomočjo JSKD Črnomelj ter gledališke skupine ZIK je gledališka skupina Globočak - Kambreško gostovala v Beli krajini od 8. do 10. avgusta.


Gledališka skupina Globočak-Kambreško. Foto: Dora Ravnik
Gledališka skupina Globočak-Kambreško. Foto: Dora Ravnik
Deli:

 Naš start je bil Ročinj. Pot nas je vodila po Soški dolini mimo Nove Gorice , Ajdovščine, Unca. Prva naša postaja je bila Nova Štifta. Tam smo si ogledali baročno romarsko cerkev. Ta stoji na pobočju Travne gore, sredi gozdnatega zelenja. Že od daleč pozdravlja obiskovalce z visokim zvonikom. Veliko romarjev se tu zbere na veliki šmaren.

 

Tu je bila tudi naša prva postaja za okrepčilo. Pot smo nato nadaljevali do Starega trga, kjer smo imeli prenočišče. Tam nas je odprtih rok sprejela Sonja Šuster. Namestili smo se v njene prelepe apartmaje. Zadrževali se nismo, saj smo morali na predstavo v kulturni dom v Črnomelj. Gledalci so se naši črni komedija »Nona« nasmejali iz vsega srca. Gostitelje smo obdarili z našimi domačimi pridelki in izdelki.

Odšli smo na počitek, a ta je bil bolj kratek, saj so naši igralci prepevali dolgo v noč.

 

Drugi dan smo bili gostje doma starejših občanov v Metliki, ki ga vodi Stanka Majerle. Člani gledališke skupine smo za stanovalce pripravili kulturni program. Ob pesmi in zaigranih skečih v narečnem jeziku smo predstavili delovanje našega društva. Vse udeležence na prireditvi smo tudi obdarili s sivkinimi butaricami in šentjanževo kremo ki so delo naših rok. Pogostili so nas s kosilom.

 

Po kosilu smo si ogledali vinsko klet Metlika. Mogočna, pod zemljo zgrajene vinska klet vabi vse ljubitelje dobrih vin. Imajo vinoteko in nov prostor za degustacijo. Ob pokušnji vin ponudijo tudi znamenito belokranjsko pogačo.

 

Pot nas je nato peljala v Žuniče v Šokčev dvor, kjer so nas gostili Preloški tamburaši z Jožetom Starešiničem. Tudi tu smo odigrali kratek skeč. Direktor Krajinskega parka Kolpa Boris Grabrijan nam je razkazal dvor. Povedaj je , da je dvor tip zaprte kmečke domačije, ki jo sestavljajo hiše, lopa, skedenj in dvorišče. Na takih domačijah je v preteklosti živelo več generacij ene družine.

Pokazali so nam tudi čebelarsko učno pot, ki je edinstvena pri nas.

 

Po dolgem dnevu nas je čakal počitek, a je bil tudi to noč kratek zaradi pesmi in harmonike.

Zadnji dan pa smo si privoščili raft po Kolpi. Nadali smo si rešilne jopiče, škornje in čelade. Z dvema čolnoma smo se podali na pustolovščino. Bilo je nepozabno. Nenevaren spust po čisti reki in neokrnjeni naravi je pravo doživetje. Na raftu smo si ogledali tudi skrivnostno vasico na hrvaški strani. Tu se življenje še vedno odvija skorajda tako kot v 18.stoletju. Vasica nima ceste, a kljub temu tam živijo ljudje, ki so srečni, pa četudi lahko ponudijo le šilce žganja. Edina njihova povezava s svetom je s čolnom na slovensko stran, ko Kolpa ni previsoka.

 

Vsi utrujeni in polni prelepih doživetji smo se v večarnih urah vrnili domov.

Še enkrat se prav lepo zahvaljujemo Stanki Majerle, Preloškim tamburašem in Sonji Šuster.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TR DRUŠTVO GLOBOČAK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TR DRUŠTVO GLOBOČAK
TR DRUŠTVO GLOBOČAK
KAMBREŠKO 012
Tel:
Lokalni časopis Most
Številka: 52
Izšla: 30.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.07.2017 | Ostalo
Knjižnica pod krošnjami
28.07.2017 | Ostalo
Knjižnica pod krošnjami
28.07.2017 | Ostalo
Nogometni turnir trojk
29.07.201 | Ostalo
Tržni dan
29.07.2017 | Ostalo
Nogometni turnir trojk
29.07.2017 | Ostalo
Pohod na Watzmann
31.07.2017 | Ostalo
Knjižnica pod krošnjami
01.08.2017 | Ostalo
Knjižnica pod krošnjami
02.08.2017 | Ostalo
Knjižnica pod krošnjami
03.08.2017 | Ostalo
Knjižnica pod krošnjami
04.08.201 | Ostalo
Knjižnica pod krošnjami
05.08.201 | Ostalo
Tržni dan
27.07.2017 | Ostalo
Knjižnica pod krošnjami
28.07.2017 | Ostalo
Knjižnica pod krošnjami
28.07.2017 | Ostalo
Nogometni turnir trojk
29.07.201 | Ostalo
Tržni dan
29.07.2017 | Ostalo
Nogometni turnir trojk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.