Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 22.08.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno.
10°C | 26°C
sreda, 23.08.2017
13°C | 28°C
četrtek, 24.08.2017
14°C | 30°C
petek, 25.08.2017
16°C | 31°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
26°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Bukafest razgibal Vrhavč v ritmih popa, rocka ......


KULTURA, SOSED SOSEDU

| |
17.09.2011      8:30
A A

Bukafest razgibal Vrhavč v ritmih popa, rocka in heavy metala


Mladina KS Kal nad Kanalom se kljub raznim očitkom in včasih nestrinjanju nekaterih krajanov vztrajno bori za prostor in snuje načrte za nove kulturne dogodke.


Na Bukafestu je bilo veselo do jutranjih ur. Foto: Matej Okroglič
Na Bukafestu je bilo veselo do jutranjih ur. Foto: Matej Okroglič
Deli:

Ko smo lani razrešili dilemo glede imena festivala, ki izhaja iz besede buka, s katero so nekoč poimenovali hrup, ki nastane ob veselicah, domačini pa ta izraz uporabljamo tudi za poimenovanje bukve, ki v gozdovih obdaja našo vas in okolico, smo tudi letos v KS Kal nad Kanalom organizirali dvodnevni festival Bukafest, ki se je odvijal 5. in 6. avgusta.

Po večmesečnih pripravah in usklajevanju programa ter enotedenskemu intenzivnemu postavljanju prireditvenega prostora, nam je uspelo festival spraviti pod streho. Pa tudi vreme nam je bilo bolj naklonjeno kot lani, ko smo bili mokri od glave do pet.

Prvi dan so festival odprli člani lokalnega banda 7 šrit in obiskovalcem ponudili možnost plesati do zgodnjih jutranjih ur. Sobotni program se je začel z jam sessionom (improvizacijo), ki je bil vreden ogleda, saj so odlični mladi glasbeniki ustvarili neverjetno harmonijo na odru. Sobotni večer je odprl komenski heavy metal band Shutdown. Zvok težkih kitar in melodičnega vokala je bil dober razlog za razgibavanje vratnih mišic. Sledil je Don Mentony band s prepoznavnim frontmenom Janezom Zmazkom Žanom. Stari rokerji so pred oder zvabili obiskovalce, ki so članom skupine pomagali peti uspešnice kot so ˝Dobra mrha˝, ˝Dotakn’ se me z občutkom˝ in druge. V pravem plesnem razpoloženju in dobrem vzdušju je občinstvo pričakalo še zadnji zanimiv band iz Cerknega, Ansambl Ikebano. Ob pridihu dobrih starih priredb in zvoku harmonike smo se zabavali do jutranjih ur in tako zaključili drugi Bukafest v Kalu nad Kanalom.


V soboto popoldne je v okviru festivala potekala tudi razstava likovne in fotografske umetnosti mladih umetnikov v mladinskih prostorih, ki smo jih prenovili in na novo pobarvali, da je naš prostor dobil privlačnejšo podobo in zaživel v novih, živahnejših barvah, ki so mu dale nov pečat. Kljub raznim očitkom in včasih nestrinjanju nekaterih krajanov se mladi vztrajno borimo za prostor in snujemo načrte za nove kulturne dogodke. Obstaja pa strah, da bomo sanje težko uresničili zaradi pomanjkanja finančnih sredstev.


Kakor koli že, Bukafest nas čaka tudi prihodnje leto in upamo, da bomo ponovno deležni podpore vseh, ki so nam pomagali pri izvedbi letošnjega festivala. Hvala vsem in se vidimo naslednje leto.


Avtor teksta: Matej Okroglič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 52
Izšla: 30.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.08.2017
Danes ni dogodkov.
25.08.2017 | Ostalo
Gledališče na Kontradi
26.08.201 | Ostalo
Tržni dan
26.08.201 | Ostalo
Odbojka na mivki - trojke
26.08.2017 | Ostalo
Krajevni praznik v Ročinju
26.08.2017 | Ostalo
Gledališče na Kontradi
26.08.2017 | Ostalo
Mednarodno srečanje terenskih vozil
26.08.2017 | Družabni dogodki
Krajevni praznik v Ročinju
27.08.2017 | Ostalo
Gledališče na Kontradi
22.08.201 | Tečaji in delavnice
Brezplačno usposabljanje mentorjev dijakom in študentom
25.08.2017 | Ostalo
Gledališče na Kontradi
26.08.201 | Ostalo
Tržni dan
26.08.201 | Ostalo
Odbojka na mivki - trojke
26.08.2017 | Ostalo
Krajevni praznik v Ročinju
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.