Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno. Na zahodu bo povečini suho, drugod bodo občasno padavine. Meja sneženja bo med 800 in 1000 metri nadmorske višine, zvečer pa se bo jugovzhodni Sloveniji spustila do nižin. Sprva bo v južni Sloveniji še pihal jugozahodni veter, popoldne v večjem delu države severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 8, ob morju in na jugovzhodu do 11 °C.
2°C | 12°C
sobota, 20.01.2018
-0°C | 10°C
nedelja, 21.01.2018
-2°C | 13°C
ponedeljek, 22.01.2018
-4°C | 8°C
torek, 23.01.2018
-2°C | 11°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

3. srečanje skupine za samopomoč za ......


NOVICE

| |
29.09.2015      14:36
A A

3. srečanje skupine za samopomoč za neformalne oskrbovalceFoto: Klara Golja (arhiv)
Foto: Klara Golja (arhiv)
Deli:

Na občini Kanal ob Soči je potekalo 3. srečanje skupine za samopomoč za neformalne oskrbovalce. Skupine za samopomoč v naši občini se udeležujejo čudoviti ljudje, ki del svojega življenja posvečajo drugim z namenom, da jim olajšajo življenje in se pri tem neizmerno bogatijo.

Vendar pa zahteve oskrbovanja lahko pripeljejo k različnim obremenitvam, vključno s telesnimi, psihološkimi oz. čustvenimi, socialnimi in finančnimi. Zato ti ljudje potrebujejo podporo, znanje in pomoč. Vsak oskrbovalec je zagotovo najboljši primer prakse, ki jo lahko deli  z drugim oskrbovalcem in na način izmenjave izkušenj, spoznanj in občutenj pripomore k boljšemu zdravju in počutju.

 

Srečanje je potekalo v smeri različnih tem, zanimanj in izmenjave mnenj. Udeleženci se bodo udeležili nekaterih aktivnosti v okviru Simbioze. Tako bodo dopolnili nekatera znanja in poskrbeli za telesno aktivnost.

Z umovadnico, ki smo jo izdali na Občini kanal ob Soči  skupaj z dr. Kavčičem pa smo preizkusili nekatere vaje za upočasnjevanje procesa umskega staranja.

 

Spregovorili smo o paliativni pomoči. » Številne izgube, ki jih povzroči neozdravljiva bolezen, kot so izguba zdravja, bodočnosti, avtonomije, identitete in vrednot, povzročijo jezo, strah, občutek krivde, osamljenost. Porušeni so medsebojni odnosi s svojci in okolico. Simptomi so v medsebojni odvisnosti in pogosto otežkočajo uspešno kontrolo težav. Zato bolnik ob lajšanju fizičnih težav potrebuje psihosocialno in duhovno podporo«. Paliativna oskrba pomaga bolnikovi družini in njegovim bližnjim med boleznijo in žalovanjem.

V goriški regiji se organizira odbor društva Hospic v katerem bodo sodelovali predvsem prostovoljci, kateri se bodo primerno usposabljali. V primeru potrebe se ljudje že lahko obrnejo na omenjeno društvo po pomoč.

Naslednje srečanje skupine bo 15.10.2015. Lepo vabljeni vsi, ki želite izmenjavo izkušenj, mnenj, znanj, da se nam pridružite.


Tekst: Klara Golja
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Kanal ob Soči? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Kanal ob Soči
Občina Kanal ob Soči
Trg svobode 23
Tel:(05) 398 12 00
Lokalni časopis Most
Številka: 54
Izšla: 21.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2018
Danes ni dogodkov.
20.01.2018 | Tečaji in delavnice
Seminar za frizerje: Praktične in nosljive pričeske
20.01.2018 | Ostalo
Ustvarjalna delavnica v Ročinju
20.01.2018 | Ostalo
Odbojkarska tekma
25.01.2018 | Ostalo
Razstava "Avtor meseca"
28.01.201 | Ostalo
Pohod na Lašček

Bodite prvi pri oddaji mnenja.