Javni sklad RS za kulturne dejavnosti, Območna izpostava Nova Gorica, vabi na drugi koncert Revije pevskih zborov Goriške.
Predstavilo se bo 10 pevskih sestavov:
Moški pevski zbor Kazimir Nanut Kanal
Klemen Nanut, zborovodja
Zorko Harej: Mi sekamo (Alojz Kocjančič)
Zorko Harej: Grmada – kres (Štefan Tonkli)
Hrabroslav Volarič: Eno devo le bom ljubil (Simon Gregorčič)
Vokalna skupina Vogrinke
Barbara Šinigoj, zborovodkinja
Matija Tomc (prir.): Škrjanček poje (narodna)
Jože Leskovar (prir.): Čej so tiste st'zice (koroška narodna)
Danilo Bučar (prir.): Pod rožnato planino (narodna)
Oktet Rožmarin
Katja Bajec, umetniška vodja
Emil Adamič / Oskar Moll (prir.): Nocoj je lep večer (narodna)
Hugolin Sattner: Pogled v nedolžno oko (Simon Gregorčič)
NN: Tiha noć (dalmatinska)
Vokalna skupina Glas
Ingrid Praznik, zborovodkinja
Adolf Fredrik Lindblad / Mik Tadov (prir.): Poletni večer (A. F. Lindblad / Vito Primožič)
Ambrož Čopi (prir.): La c'e il mio amor (ljudska iz Sv. Petra v Istri)
Črt Sojar Voglar (prir.): Ena ptička priletela (ljudska)
Župnijski mešani pevski zbor Šempeter
Matjaž Černic, zborovodja
Ambrož Čopi: Mati usmiljenja (Berta Golob)
Ola Gjeilo: Ubi caritas
Lojze Lebič (prir.): Ta drumelca je zvomlana (rožanska ljudska)
Ženski pevski zbor Sanje Nova Gorica
Jožica Golob, zborovodkinja
Anica Furlan, klavir
Davorin Jenko / Slavko Mihelčič (prir.): Na tujih tleh (Anton Funtek)
Radovan Gobec: Iz zemlje gre trsek (slovenska narodna iz Haloz)
Vinko Vodopivec: Svarjenje (Simon Gregorčič)
Mešani pevski zbor Lipa Šempas
Katja Bajec, zborovodkinja
Jelka Bajec Mikuletič, klavir
Orlando di Lasso: O occhi, manza mia
Bojan Adamič: Pomladanska (ljudska)
Slavko in Vilko Avsenik / Vilko Ovsenik: Slovenija, odkod lepote tvoje (Marjan Stare)
Moški pevski zbor Srečko Kumar
Bogdan Kralj, zborovodja
Stevan S. Mokranjac: Njest svjat
Anton Hajdrih: Jadransko morje (Simon Jenko)
Ignacij Ota (prir.): Če se bom ženil (ljudska)
Mešani pevski zbor Vrtojba
Zdravko Leban, zborovodja
Ambrož Čopi (prir.): Kemu si dala rožice (slovenska ljudska iz Kaštela v Istri)
Aldo Kumar: Alegorija (Janez Menart)
Rado Simoniti (prir.): Lepo moje ravno polje – Kolo (ljudska)
Moški pevski zbor Provox
Matej Petejan, zborovodja
Samo Vremšak (prir.): Voznica (panonska narodna)
Matej Petejan: In tisoč poljubov gre z nama (Nevin Birsa)
Uroš Krek (prir.): Marko skače (prekmurska narodna)
Strokovni spremljelvalec Ambrož Čopi.
Odprta javna vaja - OŠ Solkan, ob 16.45
Vokalni ansambel Reunion
Radovan Kokošar, zborovodja
Radovan Kokošar (prir.): Črni vran (slovenska ljudska)
Jani Kovačič / Radovan Kokošar (prir.): Nič novega pod mesecem
Mauro Lusini / Radovan Kokošar (prir.): C'era un ragazzo (Franco Migliacci)