Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 12h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Cesta čez Vir se že asfaltira


PROMET

| |
24.04.2014      21:54
A A

Cesta čez Vir se že asfaltiraDeli:

Župan Dušan Strnad si je v petek ogledal na Viru pri Stični potek gradnje kanalizacijskega omrežja in asfaltiranje, ki se je začelo izvajati danes. 


Na Viru pri Stični se je pred kratkim že zaključila gradnja glavnega povezovalnega kanalizacijskega voda v dolžini 1.775 metrov, ki se bo priključil na obstoječe kanalizacijsko omrežje v Ivančni Gorici. Večji del kanalizacijskega voda je speljan po trasi glavne ceste čez naselje, ki se je danes začela asfaltirati. Tega bodo še posebej veseli stanovalci ob sami cesti. Cesta bo asfaltirana v enakem obsegu, kot je bila pred gradnjo kanalizacije. Načrti, da bi se po končani gradnji kanalizacije cesta razširila trenutno še niso izvedljivi, saj z lastniki zemljišč še ni uspelo skleniti vseh dogovorov za odkup zemljišč.


Uspešno pa se po naselju Vir in deloma tudi v naselju Stična izvaja izgradnja sekundarnega voda kanalizacije. Poleg tega pa po zgornjih »ulicah« Vira poteka tudi obnova vodovoda.


Zgoraj omenjeni projekt delno financira Evropska unija in sicer iz Kohezijskega sklada. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja okoljske in prometne infrastrukture za obdobje 2007-2013, razvojne prioritete »Varstvo okolja – področje voda«, prednostne usmeritve »Odvajanje in čiščenje komunalnih voda«.


Vir (tekst in foto) http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4417
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!