Logo MojaObčina.si

Ig

JUTRI
30°C
13°C
PON.
32°C
16°C
6847

Zdravje v občini Ig 2022

Nacionalni inštitut za javno zdravje je pripravi že sedmo objavo podatkov Zdravje v občini. Večina kazalnikov vključuje podatke leta 2020, ki ga je prežemala pandemija covida-19. Podatki so dosegljivi na novi spletni strani obcine.nijz.si, ki omogoča tudi enostavno primerjavo z drugo občino. 
Publikacija Zdravje v občini na kratko povzame tudi posledice pandemije covida-19, saj je ta povzročila ne le globalno zdravstveno krizo, ampak tudi družbeno in gospodarsko stisko. Raziskava SI-PANDA je pokazala, da se v Sloveniji srečujemo z znaki pandemske izčrpanosti, posebej pri mlajših prebivalcih. Za obvladovanje posledic pandemije, izboljšanje zdravja občanov in zmanjševanje neenakosti v zdravju bo zato v prihodnje še bolj pomembno ustvarjanje lokalnih okolij, ki bodo spodbujala zdrav življenjski slog, krepila socialno oporo in dobro sosedsko povezanost.

Gl. priponko z izbranimi podatki za občino Ig 

Povezave

obcine.nijz.si

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi