Kot vsako leto, tudi letos Turistično društvo Krim pripravlja veliko Velikonočno razstavo, na kateri bo razstavljeni pirhi na sto in en način, manjkale ne bodo tradicionalne velikonočne dobrote. Na razstavi si boste lahko ogledali »črno kuhinjo« kot so jih nekoč imele hiše na podeželju, vključno s staro posodo in kuhinjskimi in drugimi pripomočki iz nekdanjih časov. Imeli boste tudi možnost videti, kako se izdelujejo butarice, košare in še kaj.
Razstava bo na ogled v soboto 28. marca 2026 od 12.00 do 18.00 ure in na cvetno nedeljo – 29. marca 2026 od 10.00 do 18.00 ure v dvorani gasilskega doma Vrbljene-Strahomer.
V tednu pred veliko nočjo, pa Društvo Zapotok v četrtek, 2. aprila, ob 17.00 vabi vse otroke v RTC Zapotok na Velikonočno ustvarjalnico. Otroci bodo lahko okraševali piškotke, izdelali 3D pirhe, barvali pirhe na različne načine, sestavljali in barvali stojala za pirhe in pekli mini potičke! Otroci morajo biti v spremstvu staršev.





