Logo MojaObčina.si
JUTRI
8°C
-4°C
SRE.
8°C
-3°C
6847

Odprtje hiše Morostig

V četrtek, 1. decembra je Občina Ig ob zaključku operacije Interpretacija biotske raznovrstnosti in dediščine kolišč na Ljubljanskem barju (Na-kolih) pripravila slovesno odprtje razstave in koliščarske naselbine z imenom Morostig – hiša narave in kolišč. Slavnostni dogodek so z govorom pospremili; župan Janez Cimperman, in predstavnika obeh partnerjev na projektu; Maša Bratina, predstavnica Javnega zavoda Krajinski park Ljubljansko barje in dr. Anton Velušček, predstojnik Inštituta za arheologijo pri ZRC SAZU. Besede odprtju na pot je podal tudi Matevž Čelik Vidmar, državni sekretar Ministrstva za kulturo. Novo hišo narave in kolišč - Morostig je blagoslovil župnik Janez Avsenik. V kulturnem programu je sodelovala recitatorka Gaja Modic in vokalna skupina Borovničke. Program je povezovala Branka Božič. Dogodka so se udeležili številni gostje in občani.
Hvala vsem, da ste s svojo udeležbo potrdili, da odprtje tega projekta predstavlja veliko pridobitev za našo občino.
 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi