Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.

Ig

7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Gimnastika in 10 slovenskih medalj ta vikend


NOVICE

| |
11.04.2016      00:01
A A

Gimnastika in 10 slovenskih medalj ta vikend


Po zadnjem vikendu 08. do 10. 04. 2016, ko je v ljubljanskih Stožicah potekal 12. svetovni pokal v športni gimnastiki, enostavno ne morem ostati hladen in posledično svoje občutke delim z bralci in občani.


Deli:

Vabilo na športni dogodek sem prejel od Mitje Petkovška in njegove Mojce po e-pošti. Na vabilo sem se seveda odzval, in to še posebej zato, ker oba otroka obiskujeta trening gimnastike in ritmične gimnastike - torej smo šli navijat za naše z otroci. In kaj smo tam doživeli? Odgovor - najuspešnejšo tekmo svetovnega pokala doslej. Ob vrnitvi domov, sem o vsem skupaj veliko razmišljal in prišel do dveh vidikov.


Prvi vidik.
Kot sem uvodno že napisal, je ta vikend od 08. do 10.04.2016 potekalo 12. tekmovanje za svetovni pokal v športni gimnastiki v Ljubljani. Kljub odsotnosti nekaterih držav, so uspehi naših športnikov nedvoumni - samo ta vikend v Ljubljani je slovenska ekipa pobrala 10 kolanj. Ali - in kako - se tega zavedamo ?
Koliko ljudi ve, da je bilo pred tem dogodkom v različnih državah letos izvedenih že 11 tekmovanj, in da so tudi tam padale kolajne? Če mi teh informacij po e-pošti ne bi posredoval Mitja, ne bi vedel ničesar.
Dejansko gre za vrhunske rezultate, ki se jih kot narod premalo zavedamo in posledično premalo spoštujemo.
Dodatna težava je samo razumevanje ljudi do te oblike športa, ki je dejansko drugačen. Razlog najdem v tem, da tukaj ni direktnega kontakta in sočasnega tekmovanja med tekmovalci (ekipami) - je manj adrenalina. Večina ljudi pa to v športu pričakuje. S tem imam (sicer vedno manjši) problem tudi jaz, vednar sem začel spoznavati lepoto v tehniki in izvedbi.
Ob tokratnem športnem dogodku, doseženih medaljah in drugih odličnih rezultatih sem bil zelo pozoren na odzive medijev. Naletel sem na:

       1. Izredno slabo reklamo za samo tekmovanje
       2. Nezainteresirano objavo vrhunskih rezultatov (10 medalj ?!)
Vrhunski rezultati naših tekmovalcev so bili praktično komaj omenjeni - preverite in spomnite se poročil iz televizijskih medijev in poglejte še na internetne (športne) strani. Na internetnih straneh ne želim omenjati, kakšne "(ne)pomembne novice", "intervjuji" in druge zadeve so se pojavljale pred novicami iz gimnastičnega tekmovanja svetovnega ranga. Ta vikend (in še kakšen) so si naši gimnastičarji z 10 medaljami v medijih zaslužili prvo mesto, drugo mesto pa slovenski rokometaši z uvrstitvijo na olimpijske igre. Vse ostale špotrne novice so bile za slovenske (ne)uspehe bistveno manj pomembne. Premalo denarja? Ne vem. Gimnastika je očitno izredno slabo popularizirana. Kje so razlogi? Ali je za to delno kriva tudi gimnastična zveza? So pristojni premalo podjetni?

Da ne pozabim: Sašo, Rok, Ivana, Alen, Adela, Teja, Tjaša in ostali... ČESTITKE !!!


Drugi vidik.
Imam otroka stara 4 in 6 let, oba sodelujeta z vrhunskima športnikoma Mitjo in Mojco (MM) ki sta tudi naša sovaščana. Sodelovanje otrok z njima izredno dobro vpliva na njun telesni in duševni razvoj, da ne govorim o pridobivanju discipline, ki je za življenje enako pomembna.
Zato smo lahko izredno ponosni na to, da pomagata in želita že iz otrok narediti kvalitetne ljudi. Morda naši otroci v bodočnosti ne bodo nikoli športniki, imajo pa vrhunsko podlago za razvoj v zdravo telo, dušo in samo kvaliteto življenja. To je - po besedah Mitje - tudi njuno primarno poslanstvo. Njun trud je privilegij, boniteta in dodana vrednost za naše otroke, ki si ga na način, kot to počneta, lahko le malokdo privošči. Naj ne pozabim, tukaj gre zahvala tudi vrtcu in šoli, ki pri tem sodelujeta in omogočata treninge in telovadbo v svojih prostorih. Poskušajmo najti še dodatne možnosti za podporo njunemu delu kot samemu športu. Poskušajo torej narediti naše otroke na takšen (ali podoben) način še boljše ljudi in morda posledično tudi "Prevce" oziroma "Mitjavce" (Mojca, prosim ne zameri). Z njima imamo srečo in priložnost, da to lahko naredimo.
Osebno si želim, da posledično uspeta "sproducirati" tudi še kakšnega vrhunskega športnika/co. To Slovenci še posebej v teh časih - in tudi naprej - potrebujemo, to je najboljši način narodovega združevanja. Morda tega nekako nočemo vedeti ali priznati, ampak tako je. Kot dokaz so nam v teh časih lahko Tina Maze, Peter Prevc in drugi športniki. Kakšen je naš odziv in obnašanje ob vseh teh uspehih - vemo. Počnejo to, kar politikom nikakor ne uspeva: narod delajo ponosen, pokončen in ga združujejo. Vsi ti športniki so naši novi otroci in nova energija Slovenije.

Naj zaključim. Na ta lep šport imam nov pogled. S svojim načinom - trdim delom in dobro voljo - mi ga predstavljajo Mojca, Mitja in moja otroka, ko se navdušena vračata iz treninga ritmične gimnastike in gimnastike. Ne vem, če bosta otroka ostala v tem športu, ne vem če bosta prestopila k drugem športu in ne vem, če bosta v življenju kakorkoli "športala". Vem pa to, da bosta zaradi vsega tega boljša človeka.


Prosim, naj moj prispevek ne zveni kot nekakšna reklama za nekoga ali nekaj. Napisano je kot čutim.
Naj bo ta članek moj skromni prispevek v podporo slovenski športni in ritmični gimnastiki
ter še posebej v podporo Mojci in Mitji.


Mojca in Mitja, HVALA !

Rado Lovšin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ig!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBČINA IG
Številka: 6/2017
Izšla: 14.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.
22.10.201 | Šport
Dolenjsko pohajkovanje
22.10.2017 | Ostalo
GONG ZVOČNA KOPEL
21.10.2017 | Ostalo
8. pozdrav jesenskim kmečkim opravilom
21.10.2017 | Umetnost
Plesna prireditev "GOLO PLEŠE"
22.10.201 | Šport
Dolenjsko pohajkovanje
22.10.2017 | Ostalo
GONG ZVOČNA KOPEL

Bodite prvi pri oddaji mnenja.