Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Spomladansko pisani Občinski trg


TURIZEM

| |
15.04.2014      15:49
A A

Spomladansko pisani Občinski trg


Horjul, 6. april – Tradicionalni spomladanski sejem v Horjulu, ki ga je tudi tokrat pripravilo Turistično društvo Horjul, je bil v znamenju prihajajoče cvetne nedelje in velikonočnih praznikov, manjkalo pa ni niti drugih koristnih in zanimivih stvari.


Deli:

Ker pustu letos ni povsem uspelo pregnati zime, je v Horjul pomlad pomagal privabiti spomladanski sejem, ki ga že vrsto let pripravlja Turistično društvo Horjul. Občinski trg je bil tisto nedeljsko dopoldne in popoldne pomladansko pisan, saj so na njem stale stojnice, ki so obiskovalcem ponujale mnogo zanimivega in koristnega. Kot vsako leto je bil velik del sejma v znamenju prihajajočih praznikov. Razstavljavci so na stojnicah ponujali butarice in oljke različnih velikosti ter oblik, pa tudi košaro za blagoslov jedi se je že dalo napolnili s hrenom, potico, kruhom in šunko. Seveda pa so se tudi tokrat predstavili razstavljavci, ki so prišli od blizu in daleč, in so prodajali svoje umetnine in izdelke. Obiskovalci in mimoidoči so lahko oči spustili na pašo in izbirali med različnimi čipkami, klekljarskimi in pletenimi izdelki, predmeti iz lesa, suho robo, nakitom, različnimi mazili in kremami ter še marsičim. Na svoj račun pa so prišli tudi tisti, ki so iskali kaj za pod zob. Na stojnicah je bilo mogoče kupiti domače mesnine, med, kruh in sadje. Skratka, pestra ponudba, ki je zadovoljila še tako zahtevnega obiskovalca.

V preteklih letih si je spomladanski sejem v Horjulu ustvaril dobro ime, zato je na njem vsako leto opaziti več razstavljavcev in prav tako obiskovalcev, ki jih pritegne predvsem pestra izbira, pa tudi veselo dogajanje. K temu je tokrat pripomoglo tudi prijetno pomladansko vreme.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.