Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Praznik Občine Horjul letos v znamenju ......


ŠPORT, OBČINSKE

| |
23.06.2014      16:54
A A

Praznik Občine Horjul letos v znamenju nogometa


Horjul, 21. junij – Športno društvo Extrem je za vse občane letos prvič pripravilo dogodek, poimenovan Svetovno nogometno prvenstvo Občine Horjul, s katerim so počastili tudi občinski praznik in dan državnosti.


Deli:

Nogometni stadion v Podolnici je po trinajstih letih spet oživel in tokrat zares privabil obiskovalce iz vse Horjulske doline. Na Svetovnem nogometnem prvenstvu Občine Horjul, kot je organizator dogodek poimenoval, so se namreč s po eno ekipo predstavili skoraj vsi kraji v občini, in sicer Lesno Brdo, Ljubgojna, Korena, Podolnica (Šurki), Vrzdenec, Zaklanec in Žažar, Horjul pa je zastopalo kar pet ekip – Horjul 1, Horjul 2, Rudl pub, Slovenija in Sports house. Svoje nogometne veščine pa so na Metrelovem mini nogometnem igrišču, ki je bilo pripravljeno prav zanje, pokazali tudi najmlajši nogometni navdušenci, perspektivni podmladek horjulskih nogometašev.

Travnata površina, ki so jo slaba dva meseca pridno negovali – nasuli, zvaljali, posejali travo, jo zalivali in kosili – člani Športnega društva Extrem, je bila v soboto odlično pripravljena; tudi igrišče je bilo povsem profesionalno urejeno – gola sta bila sveže prepleskana, mreži za njima na novo postavljeni in prav tako ograja, na kateri so viseli sponzorski panoji; manjkale pa seveda niso niti črte, ki so nakazovale polje igrišča in razdalje med vrati. Skratka, vse je nestrpno čakalo na trenutek pozornosti.

Evforija športnega spektakla horjulske občine se je sicer začela že nekaj dni prej, ko je potekal žreb ekip, tekmovalce pa so seznanili s potekom tekem. V soboto pa se je le še nadaljevala. Nogometni stadion v Podolnici je s prvo tekmo postregel že v zgodnjih dopoldanskih urah. Ker sta ekipi skupaj zabeležili kar sedem golov, sta se dodobra ogrela tudi domača sodnika Tomo Kern in Jure Končan ter sodniška piščalka, ki je obnašanje na igrišču pozorno spremljala še ves dan. Preko dneva se je tako na igrišču zvrstilo vseh dvanajst ekip oziroma kar 120 nogometašev. Ekipe (v sestavi 5 igralcev + vratar) so sprva tekmovale v štirih skupinah, najboljša ekipa znotraj skupine pa je romala v četrtfinale, ki mu je sledil polfinale in nato najzanimivejši in najbolj napeti boji za nogometne pokale. Za 3. mesto sta se v poznem popoldanskem času pomerili ekipi Slovenija in Zaklanec. Čeprav je prvo ekipo sestavljal tudi najboljši igralec prvenstva, se Zaklančani niso zbali in so vse do zadnje minute zbrano in moštveno igrali ter na koncu z golom razlike celo zmagali. Še veliko bolj napeta in zanimiva pa je bila finalna tekma med ekipama Šurki - Podolnica in Horjul 1. Slednja je po odzivu publike sicer veljala za nekakšnega favorita, a domačini so izkoristili prednost terena in že v prvem polčasu povedli. Za hrbet najboljšega vratarja prvenstva so Šurki uspeli spraviti kar štiri žoge in tako so ekipo Horjul 1 premagali z rezultatom 4:1.

Navijači, ki so ves dan vztrajali na vročem soncu, nekateri so na ležalnikih z osvežilno pijačo v roki celo poskrbeli za rahlo zagorelo polt, in pridno navijali ter spodbujali svoje fante, sovaščane ali favorite, so lahko pričevali številnim odličnim akcijam, mnogim priložnostim, strelom na gol in čez, zadetkom in celo nekaj vratnicam. Če je občinstvo kaj od tega spregledalo, pa se to gotovo ni zgodilo komentatorjema Alešu Sečniku in Tomu Gabrovšku, ki sta dogajanje na igrišču in ob njem iz studia budno spremljala ves dan in novice nemudoma, pogosto na izredno humoren način, posredovala gledalcem. Komentarji so bili zelo zanimivi tudi, ko je šlo za prerivanja in spotikanja igralcev, za kar je moral sodnik kar nekajkrat uporabiti piščalko in celo razdeliti tri rumene kartone. Ti igralci so jo kljub kazni odnesli poceni, česar ne moremo reči za vse tiste, ki so potegnili krajšo in so morali zaradi zvitega gležnja predčasno domov. In teh ni bilo malo, kar nekaj jih je zaradi nadvse požrtvovalne igre tudi po tekmi še nekaj časa šepalo, še več pa je bilo tistih, ki so posledice športnega dne čutili v bolečih nogah in utrujenosti. Toda tudi to je spomin na čudoviti športni dan, ki ga je Športno društvo Extrem organiziralo za vse horjulske občane. Tudi na najmlajše niso pozabili, prav zanje so postavili Metrelovo mini nogometno igrišče, na katerem so se pomerile štiri ekipe osnovnošolcev. Tudi pri njih je bila zagnanost in želja po zadetkih velika, zato je zbranost pogosto popustila in žoga se je tako znašla v bližnjem jarku. Med najmlajšimi učenci z nižje stopnje je ekipa Legend zmagala proti ekipi Ta hudi. Pri nekoliko starejših učencih do 9. razreda pa je ekipa FC Ovce ugnala ekipo Slovenija.

Priznanja in čestitke so najmlajši nogometaši prejeli v popoldanskem času, najstarejši pa so na končni razplet morali počakati vse do zadnje tekme. Mrak se je že spuščal nad Horjulsko dolino, ko je župan Janko Jazbec skupaj s predsednikom ŠD Extrem Simonom Rožnikom opravil podelitev. Priznanje in pokal za najbolj "fair play" ekipo je prejela ekipa Lesno Brdo, pokal za najboljšega vratarja si je priboril Gorazd Rožnik, najboljši strelec Svetovnega nogometnega prvenstva Občine Horjul pa je postal Kenen Bosnič. Pokal za 3. mesto med ekipami si je priigral Zaklanec, Horjul 1 je osvojil 2. mesto, ekipa Šurki - Podolnica pa je osvojila 1. mesto in tako prejela tudi prehodni pokal. Župan je ob tej priložnosti vsem zbranim čestital ob občinskem prazniku in dnevu državnosti, posebno pohvalo pa je namenil vsem tekmovalcem, ki so se na dogodek odzvali v zares velikem številu in pripomogli k odločitvi, da bo nogometno prvenstvo v horjulski občini postalo tradicionalno. Županove obljube se je razveselil tudi organizator Simon Rožnik, ki je bil z izpeljavo in odzivom prav tako zadovoljen, predvsem zato, ker je organizatorju uspelo dokazati, kako tak športni dogodek lahko združi celotno občino in dobesedno postane pravi občinski praznik.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 

Organizator se za sponzorstvo posebej zahvaljuje podjetjem Kovinos, d. o. o., Metrel, d. d., A-soft, d. o. o., Riwal d. o. o., in Prozvok, d. o. o., Občini Horjul ter vsem, ki so prispevali k izpeljavi dogodka in obogatili vrečke, ki so jih prejeli vsi udeleženci nogometnega prvenstva.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.