Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.01.2018

jasno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, tu in tam bo kakšna manjša ploha. Popoldne bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
1°C | 11°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 6°C
torek, 23.01.2018
1°C | 7°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 9°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Skozi horjulsko občino 1.710 kolesarjev


ŠPORT

| |
23.06.2014      16:42
A A

Skozi horjulsko občino 1.710 kolesarjev


Horjul, 8. junij – Največji kolesarski dogodek v Sloveniji je del svoje kolesarske trase tudi letos izpeljal skozi horjulsko občino, kjer je bila cesta uradno zaprta dobro uro. Navijači ob poti so letos lahko pozdravili 1.710 kolesarjev in nekaj spremljevalnih vozil, ki so se v peklenski vročini borili s 97 kilometri.


Na malem maratonu Franja se je skozi Horjulsko dolino podalo 1.710 kolesarjev.
Na malem maratonu Franja se je skozi Horjulsko dolino podalo 1.710 kolesarjev.
Deli:

Mnogo občanov horjulske občine je na prvo pravo poletno nedeljo prišlo spodbujat svoje sovaščane, prijatelje in preostale rekreativne kolesarje, ki so se prijavili na mali maraton Franja in se spopadli s 97-kilometrsko progo.

3.565 kolesarjev, kolikor je bilo letos vseh uradno prijavljenih na 33. maratonu Franja, se je zbralo v ljubljanskem BTC Cityju, kjer je bil start. Tisti pogumnejši, ki so se spopadli s 156-kilometrsko traso velike Franje, so startali ob 9. uri, uro in pol za njimi pa so se v boj, predvsem s samim seboj, podali tekmovalci male Franje. Sprva so sedem kilometrov sledili svojim predhodnikom, nato pa so se odcepili in traso nadaljevali skozi Kozarje, kjer je bil pri Mizarstvu Peklenk uradni start maratona. Prek Dobrove so pot nadaljevali skozi horjulsko občino, kjer so jih ob trasi pozdravljali in glasno spodbujali mnogi navijači. Od Horjulcev so se kolesarji na Vrzdencu poslovili in zagrizli v 8-kilometrski klanec s 5-odstotnim povprečnim naklonom, malo lažje so zadihali na dolgem spustu iz Lučin do Gorenje vasi, kjer pa so se zopet priključili veliki Franji in skupaj z njo nadaljevali pot do cilja v BTC Cityju. Letošnji zmagovalec male Franje je bil Italijan Sandro Zambolin, ki je traso premagal v času 2;10:04,9. Najboljši slovenski udeleženec je bil Uroš Smolej na 2. mestu, s časom 2;10:05,7. Med ženskami je Irena Voglar s časom 2;26:30,5 pometla s konkurenco in tako je zmaga ostala doma.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!