Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 9h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Šurki ponovno osvojili zlati globus


ŠPORT

| |
18.08.2015      15:52
A A

Šurki ponovno osvojili zlati globus


Podolnica, 20. in 21. junij – V organizaciji Športnega društva Extrem je na nogometnem igrišču v Podolnici drugo leto zapored potekalo Svetovno nogometno prvenstvo Občine Horjul, ki je na več načinov poskrbelo za izjemno vzdušje.


Bitencov bazen – posebna atrakcija za otroke in vse, željne osvežitve.
Bitencov bazen – posebna atrakcija za otroke in vse, željne osvežitve.
Deli:

Nogometno igrišče v Podolnici je ponovno oživelo. Na njem so se zbrali nogometni navdušenci, tisti, ki so zaigrali in preizkusili travnato podlago ter svojo kondicijsko pripravljenost, in tisti, ki so z izvirnimi transparenti ali brez njih navijali za svoje sovaščane ter stiskali pesti za favorite. Svetovno nogometno prvenstvo Občine Horjul je bilo ponovno lepo obiskano. Na njem so se predstavile ekipe iz skoraj vseh koncev horjulske občine. Svoj kraj so zastopale ekipe Mački – Lesno Brdo, Ljubgojna, Korena, Šurki – Podolnica, Vrzdenec, Zaklanec in Žažar, Horjul pa je zastopalo kar pet ekip – Horjul 1, Horjul 2, NK Marjan, Rudl Pub in Sports House.

Sobotni dan je potekal v znamenju skupinskih tekem, ki pa jih je prekinilo deževje ter tako dogodek spremenilo v dvodnevni. Nedeljsko popoldne je privabilo še večje število gledalcev, ki so lahko spremljali četrtfinalne in polfinalne boje ter tekmi za 3. in 1. mesto. Videli smo lahko kar nekaj lepih zadetkov, pa tudi prečk in še več udarcev mimo vrat. Vsaka igra je postregla s številnimi dobrimi posredovanji, ki jih je pogosto prestregla nasprotnikova noga, tako ni šlo brez modric in blažjih udarcev, nekateri so za dobro igro žrtvovali celo svoj gleženj. Tekme so bile vseskozi napete in zanimive. Največ pozornosti pa je pritegnila ženska tekma, ki je bila organizirana prvič. Na travnati zelenici sta se tako pomerili ekipi žensk iz Horjula in Podolnice. Slednje so v slogu svojih moških sovaščanov poskrbele, da so vratarjeva vrata ostala nedotaknjena, nasprotnikova pa so suvereno zadele dvakrat in osvojile zmago. Kot rečeno so zlati globus in 1. mesto ponovno prepričljivo osvojili lanskoletni zmagovalci – Šurki iz Podolnice, ki so z rezultatom 6 : 0 premagali drugouvrščeno ekipo Sports House iz Horjula. Tretje mesto pa je letos pripadlo ekipi Horjul 1.

Medtem ko so na nogometnem igrišču potekale izločitvene tekme, je organizator poskrbel za animacijo igralcev in obiskovalcev. Za nogometne navdušence je bilo pripravljeno manjše igrišče za nogometni zorbing, kjer so energijo trošili tako otroci kot odrasli. Tekmovanje v kletki 1 na 1 je bilo prav tako izredno atraktivno. V njej se je zvrstilo več generacij dečkov in fantov, ki so preizkušali svojo eksplozivnost, natančnost in moč. Za najbolj pripravljenega se je izkazal Aljaž Škarabot iz Ljubgojne, ki si je prislužil laskavi naziv – nogometni kralj Horjula. Poskrbljeno je bilo tudi za različne vrste osvežitve, ki se je po vsem tem pošteno prilegla. Žejni in lačni so jo našli za točilnim pultom, drugi pa v podeželskem Bitencovem bazenu.

Svetovno prvenstvo v nogometu Občine Horjul se je zaključilo s podelitvijo pokalov najboljšim posameznikom in ekipam. Poleg prvih treh moških in obeh ženskih ekip so iz rok župana Janka Prebila pokale prejeli še Adis Mujić (Sports House) za najboljšega vratarja in Žiga Smrtnik (Šurki – Podolnica) za najboljšega strelca. Športni dogodek je ponovno dokazal, da šport resnično združuje in navdušuje, zato se že veselimo naslednjega.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.