Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
20°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Folklorna skupina Klas iz Horjula je ......


KULTURA

| |
16.11.2015      12:50
A A

Folklorna skupina Klas iz Horjula je nastopila na državnem srečanju folklornih skupin v Sežani


»Še enkrat,« bi lahko bilo novo geslo Folklorne skupine Klas iz Horjula, saj gre za zagotovo največkrat ponovljene besede na vajah v zadnjem mesecu dni. Še enkrat štajeriš, še enkrat obrat, še enkrat petje … in na koncu – še enkrat zlato priznanje s pohvalo na državnem srečanju folklornih skupin! Tako se je lanskemu priznanju za domišljeno pripoved letos pridružilo še priznanje za izvirno uprizoritev.


Deli:

Potem ko smo lani prvič nastopili na državnem srečanju folklornih skupin v Beltincih, smo novo sezono začeli z novo energijo, voljo in željo, da nam ponovno uspe. Ker smo lani videli, kaj lahko dosežemo, smo začeli verjeti vase. Najprej je bilo potrebno sestaviti dobro zgodbo, za kar gre zahvala mentorici Mariji Čipić Rehar in našemu (so)plesalcu Nejcu Čeponu. Da pa je zgodba oživela, je bilo potrebno veliko strpnosti in energije celotne skupine, saj je znova in znova, dokler ni bilo vse dodelano, na vajah odmeval stavek: »Še enkrat!« Ampak občutek, ko je vse tako, kot mora biti, in se lahko prepustiš ter uživaš; ko ni več treba razmišljati o nasmešku, ampak ta pride sam od sebe, in ko cela skupina diha, živi, pleše eno zgodbo; ta občutek poplača ves trud. Da poleg tega prideš še do državnega srečanja Le plesat me pelji, pa je pika na i. Nastop tam ni mačji kašelj, saj v Sloveniji deluje okrog 500 folklornih skupin.

V spomladanskem delu izbora 10. aprila smo se najprej na območnem srečanju, kjer se zberejo folklorne skupine iz okolice Ljubljane, uvrstili na regijsko srečanje skupin osrednje Slovenije, ki je potekalo maja v Šmartnem pri Litiji. Junija je prispela pošta, da smo ponovno vabljeni na državno srečanje. To je kot vedno potekalo v dveh delih. Prva, nam že dobro znana prireditev, je potekala poleti v Beltincih, druga pa se je odvila 17. oktobra v Sežani. Čez dan smo imeli folklorni seminar z delavnicami petja, glasbe in delovanja v skupinah. Državno srečanje pa se je začelo v avli z revijo folklornih kostumov, ki so jih predstavljale nastopajoče skupine. Naša skupina se je predstavila z belokranjsko obleko in delovno obleko iz začetka 20. stoletja. Na prireditvi je zaplesalo šest najboljših folklornih skupin: Minerali iz Rogaške Slatine, Tine Rožanc iz Ljubljane, Karla Štreklja Komen, Gartrož iz Nove Gorice, France Marolt iz Ljubljane in mi. Plesali smo pod strogim očesom tričlanske strokovne žirije, ki je opazila našo ljubezen do plesa, energijo, trud in trdo delo ter nas nagradila z zlatim priznanjem s pohvalo za izvirno uprizoritev. To je nagrada za vsak večer, ki smo ga preživeli na vajah, za vse napore naše mentorice Marije Čipić Rehar in za požrtvovalno delo prav vsakega člana skupine. Je dokaz, da smo na pravi poti … Še enkrat!

Eva Grmek

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.