Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 27°C
torek, 26.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 27.06.2017
17°C | 32°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 30°C
petek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Plato Mjeseca in Kanjon Vrženica (Baška, otok ......


ŠPORT

| |
14.05.2014      7:33
A A

Plato Mjeseca in Kanjon Vrženica (Baška, otok Krk, Hrvaška)


V nedeljo, 6. aprila, smo z avtobusom, ki smo ga povsem napolnili, krenili proti otoku Krk na Hrvaškem. Otok Krk leži v severnem Jadranu, v Kvarnerskem zalivu. Skoraj tretjina otoka (severozahodni del) je pogozdena, jugovzhodni del pa je višji in bolj skalnat. Najvišji vrh otoka je Obzov (569 m). Mislim, da je bil to celo prvi izlet našega društva na kakšen otok.


Hlam
Hlam
Deli:

Izhodiščna točka našega hribolazenja je bila čisto ob morju, v Baški, kjer smo lahko opazovali dve niansi modre, neba in morja. Razdelili smo se v dve skupini, da smo lahko zadostili različnim željam udeležencev, saj se vedno razlikujejo tako po starostni strukturi (od 6-letnikov pa do …) kot telesni pripravljenosti. In veseli smo tega, kajti to pomeni, da zmoremo upoštevati raznolikost.

Slaba polovica se nas je podala na Plato Mjeseca ter od tod še na Hlam, ki je bil s svojimi 461 metri tudi najvišja točka planinarjenja tistega dne. Plato Mjeseca je prav zanimiva planota – kamnita, neskončna, s kamnitimi pregradami … ki pa ima nekaj kalov, kjer se lahko napojijo ovce, kadar jih spustijo gor. Tokrat smo jih videli nekaj le spodaj, tik nad izhodiščem. Vračali smo se po zahodnejši, dobro utrjeni sprehajalni stezi mimo cerkve sv. Ivana.

Bolj utrjeni pohodniki so se podali v Kanjon Vrženica. Povzpeli so se najprej na Rebico, potem pa premagovali velike skalne balvane. Kanjon je fascinantno divji, naraven, na nekaterih mestih zelo ozek. Na koncu je pohodnike čakala še očarljiva, osamljena plaža ob izhodu iz kanjona … in seveda so si namočili utrujene noge. Pot jih je nato vodila le še ob morju do Baške, kamor smo skoraj istočasno prispeli vsi izletniki, le da si je "lažja" skupina že med turo privoščila kak pogled več na modrino, na Baško, otoka Prvić in Sveti Grgur …

Ves dan nas je bolj kot ne spremljalo oblačno vreme z nekaj sončnimi prebliski. Na vrhovih je tudi kar močno zapihalo. A dalo nam je tisto pozitivno energijo, ki jo potrebujemo po zimi. Lepi, prijetni, osvežujoči so ti spomladanski izleti ob morju oz. po primorju, ki so v zadnjih letih v društvu postali že kar stalnica.

                                                                    

Simona Smrtnik

Fotografije: Roman Čepon, Simona Smrtnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.