Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.07.2017

jasno
Popoldne bo povečini sončno, predvsem na severu in vzhodu pa bo občasno več oblačnosti. Tam ni izključena kakšna ploha. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
18°C | 31°C
nedelja, 30.07.2017
18°C | 31°C
ponedeljek, 31.07.2017
18°C | 34°C
torek, 01.08.2017
19°C | 37°C
Opozorila
Petek, 28.7.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prišli, odplesali, zmagali!


KULTURA

| |
08.08.2014      8:47
A A

Prišli, odplesali, zmagali!


Letošnja zelo uspešna sezona Folklorne skupine Klas iz Horjula je kar globoko zakorakala v poletje. Ko so se vsi odpravljali na morje, smo mi še vedno pridno hodili na vaje, ponavljali korake, prepevali ter se pripravljali na prav posebno priložnost. Po uspešnem nastopu na območni reviji smo se namreč uvrstili med osem najboljših skupin iz vse Slovenije, ki se vsako leto zberejo na državnem srečanju folklornih skupin v Beltincih.


Deli:

Zagona nam po uspešnih nastopih zagotovo ni manjkalo. Petje smo požrtvovalno vadili tudi na krajših oddihih na morju, korake pa na marsikateri veselici. Bili smo folkloristi na vsakem koraku, ne samo na vajah. In to smo dokazali tudi 27. 7. 2014, na državnem srečanju folklornih skupin v Beltincih. Dobili smo priložnost in jo izkoristili. Žiriji in publiki smo predstavili splet z naslovom Na ples v sosednjo vas, ki govori o ljubezni in nepovabljenem plesalcu. Ljubezni na eni strani in neodobravanju domačih fantov na drugi. Celovito pripoved smo dopolnili z ubranim petjem, izvirno zvočno podlago, pripomočki ter navdušujočimi atraktivnimi elementi. Manjkal ni niti pretep. Komisijo smo navdušili z mladostno energijo, sproščenostjo in preprostostjo, zato nam je podelila zlato priznanje in pohvalo za domiselno pripoved. Nagrado, ki jo prejme najboljša skupina. Občutke je skoraj nemogoče opisati. Zagotovo ni nihče ostal ravnodušen, ni bilo obraza brez nasmeha, utrnile so se solze sreče, objemi in čestitke so deževali z vseh strani. Veselje se ni poleglo še dolgo v noč in se je nadaljevalo tudi na poti domov.

Priznanje je pika na i letošnji uspešni sezoni in nagrada za vsak večer, ki smo ga preživeli na vajah, za vse napore naše mentorice Marije Čipić Rehar in za požrtvovalno delo prav vsakega člana skupine. Ob tej priložnosti bi se radi zahvalili vsem, ki so nam pomagali na tej poti, in hkrati povabili vse mlade, da se nam prihodnje leto pridružijo. Septembra gremo novim zmagam naproti. Vaditi bomo začeli 19. 9. 2014 ob 19.30 v Prosvetnem domu v Horjulu. Vabimo plesalke in plesalce, harmonikaše, violiniste, klarinetiste ter vse, ki si želite ogledati svet, saj nameravamo odplesati tudi v tujino.

Eva Grmek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.