Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.04.2018

jasno
Danes bo večinoma sončno, predvsem na severovzhodu bodo nastale plohe, popoldne tudi posamezne nevihte. Krepil se bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 29 °C.
10°C | 28°C
torek, 24.04.2018
11°C | 23°C
sreda, 25.04.2018
11°C | 26°C
četrtek, 26.04.2018
12°C | 24°C
petek, 27.04.2018
11°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.4.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Dinamiti državni in pokalni prvaki


ŠPORT

| |
18.05.2017      4:00
A A

Dinamiti državni in pokalni prvakiDeli:

Letošnje leto je za Inline hokejski klub Dinamiti Horjul steklo, kot je bilo začrtano. Državno prvenstvo so zaključili brez enega samega poraza in osvojili svoj sedmi naslov prvakov, odkar je bila zgrajena dvorana v Športnem parku Horjul. Poleg prve ekipe so se na državnem prvenstvu za njihov grb borile še TNT Horjul, ki je prav tako odigrala sezono v prvi ligi, ter dve ekipi v drugorazredni kategoriji; Dinamiti Horjul mladi in HK Purani. Za konec sezone je Dinamitom uspelo osvojiti še naslov pokalnih prvakov, kar pa je bil nekoliko trši oreh za naše fante, saj so nasprotne ekipe pripeljale veliko okrepitev. To so bili igralci, ki nastopajo v mednarodnih ligah v hokeju na ledu. Kljub temu se niso mogli zoperstaviti Horjulčanom, ki so jih v finalu ugnali z 8 : 6.
Za Horjul nastopajo fantje večinoma že od samega začetka. Tudi trije domačini, ki so se hokeja učili in naučili prav v tem klubu; kapetan Anže Lončar, Marcel Lavriša in Jan Leben se že od samega začetka treniranja udeležujejo tekmovanj za Horjul, prav tako pa so že vsi bili povabljeni v slovensko reprezentanco ter tudi branili barve Slovenije. Za prvo ekipo igrajo tudi drugi fantje, ki niso prav iz Horjula, vendar so se hokeja naučili prav tukaj; Timotej Fink in Luka Podgoršek, ki že od malih nog trenirata v Horjulu in sta nastopala za Slovenijo. Tudi letos so bili v reprezentanco poklicani štirje igralci iz našega kluba, ki bodo nastopali na članskem svetovnem prvenstvu na Slovaškem. Za klub je to velik uspeh, za katerega se bodo vsi predstavniki borili še naprej v naslednjih letih. Klubsko vodstvo je še posebej ponosno na delo z najmlajšimi, v katero je vloženega veliko truda. Za mlajše se je prvenstvo začelo maja. Klub ima ekipe v kar štirih starostnih kategorijah; do 9, 11, 13 in 15 let. Večinoma igrajo otroci iz domače občine. Glede na uspehe, ki so jih dosegali v prejšnjih letih, verjamemo, da bodo tudi letos dosegli dobre rezultate in pokazali šolo horjulskega hokeja.

 

Jan Leben

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!