Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 15.11.2018

delno oblačno
Popoldne bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do 17 °C.
8°C | 12°C
petek, 16.11.2018
4°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
2°C | 9°C
nedelja, 18.11.2018
-0°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
0°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 15.11.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Dela na čistilni napravi v polnem zamahu


OBČINSKE

| |
21.06.2017      15:34
A A

Dela na čistilni napravi v polnem zamahuDeli:

Izvajalec del Hidrotehik d.d., ki je konec lanskega leta z naročnikom Javnim podjetjem Vodovod kanalizacija d.o.o. sklenil pogodbo za rekonstrukcijo čistilne naprave Horjul v vrednosti 1.806.233,54 evra brez DDV s svojima podizvajalcema podjetjema SPIT d.o.o. in MIAB d.o.o. v skladu z načrtom dela tudi izvaja. Od začetka januarja, ko je bil izvajalec uveden v delo, pa do danes so se razmere ob Vrhniški cesti popolnoma spremenile. Napredki so vidni dnevno. Glede na to, da se projekt izvaja ob potoku Ligojščica, je izvajalec del zaradi poplavne varnosti in hidrološke študije teren ustrezno dvignil. Zabetonirane so že vse zunanje stene razbremenilnika in SBR-bazena, ki je tudi že uspešno prestal preizkus vodotesnosti. Ta pa čaka še zadrževalni bazen, katerega zunanje stene prav tako že stojijo. Trenutno delajo na izvleku zagatnic in zasipu gradbene jame, čemur bo sledila gradnja zalogovnika blata. Vsa gradbena in betonska dela dnevno nadzorujejo, tako da sta recept in kakovost del ustrezna. Izvajalec naj bi gradnjo čistilne naprave Horjul, ki bo po novem skoraj petkrat večja od stare, saj bo njena obremenitev 1950 populacijskih enot, zaključil julija. Temu pa bodo sledila še ostala s pogodbo začrtana dela, o katerih vas bomo redno obveščali.

npv

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!