Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
26°C
18°C
JUTRI
27°C
19°C
Deli
2873

Dela na čistilni napravi v polnem zamahu

Izvajalec del Hidrotehik d.d., ki je konec lanskega leta z naročnikom Javnim podjetjem Vodovod kanalizacija d.o.o. sklenil pogodbo za rekonstrukcijo čistilne naprave Horjul v vrednosti 1.806.233,54 evra brez DDV s svojima podizvajalcema podjetjema SPIT d.o.o. in MIAB d.o.o. v skladu z načrtom dela tudi izvaja. Od začetka januarja, ko je bil izvajalec uveden v delo, pa do danes so se razmere ob Vrhniški cesti popolnoma spremenile. Napredki so vidni dnevno. Glede na to, da se projekt izvaja ob potoku Ligojščica, je izvajalec del zaradi poplavne varnosti in hidrološke študije teren ustrezno dvignil. Zabetonirane so že vse zunanje stene razbremenilnika in SBR-bazena, ki je tudi že uspešno prestal preizkus vodotesnosti. Ta pa čaka še zadrževalni bazen, katerega zunanje stene prav tako že stojijo. Trenutno delajo na izvleku zagatnic in zasipu gradbene jame, čemur bo sledila gradnja zalogovnika blata. Vsa gradbena in betonska dela dnevno nadzorujejo, tako da sta recept in kakovost del ustrezna. Izvajalec naj bi gradnjo čistilne naprave Horjul, ki bo po novem skoraj petkrat večja od stare, saj bo njena obremenitev 1950 populacijskih enot, zaključil julija. Temu pa bodo sledila še ostala s pogodbo začrtana dela, o katerih vas bomo redno obveščali.

npv

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi