Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pustna povorka v Horjulu


SOSED SOSEDU, DRUŠTVA

| |
16.03.2017      13:37
A A

Pustna povorka v Horjulu


Horjul, 24. februar – Na pustno nedeljo so se pustne šeme zbrale na parkirišču pri podjetju Metrel, od tod pa krenile proti Občinskemu trgu, kjer so zarajale, si nagrade razdelile in letošnjo zimo odpodile.


Deli:

V organizaciji Turističnega društva Horjul je pustovanje letos ponovno potekalo tudi v Horjulu. Izpred Metrelovega parkirišča je vesela druščina pustnih šem v sprevodu krenila po Ljubljanski ulici proti Občinskemu trgu. Ob spremljavi domače glasbe so se skozi Horjul sprehodile številne živalske vrste, čarovnice, indijanci, klovni, mnogi pravljični in risani junaki, rožice, vremenski pojavi, gasilci, delavci in vojaki, celo ptujski kurent je prišel v goste. Številni so si prišli ogledati sprevod, nekateri pa so se mu pridružili na trgu, kjer so maškare zarajale ob glasbi, se zbranemu občinstvu predstavile in izvedle tudi nekaj avtorskih nastopov. Različni so bili načini, kako na člane žirije narediti vtis in si prislužiti praktične nagrade. Sicer pa je bila izbira med mnogimi unikatnimi in zares zanimivimi kostumi zahtevna. Izstopale so nekatere skupinske maske in te so bile deležne najmočnejših aplavzov ter komentarjev moderatorja Toma Gabrovška, tokrat preoblečenega v pikapolonico. Ta je ob razglasitvi tako na oder poklical najboljše – skupinsko masko nefiltrirano pivo, glasbeno legendo Louisa Armstronga z bendom, skupino pajkov, junaka iz risanke A je to ter ptujskega kurenta. Čeprav so bile nagrade podeljene, slabe volje ni bilo, saj je bila prav vsaka pustna maškara deležna pustnega krofa, ki se je ta dan prilegel vsakomur.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.