Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Zvečer se bodo oblaki posušili in ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala večinoma šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob morju in v krajih z burjo na Primorskem od 4 do 11°C.
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 23°C
sobota, 29.09.2018
9°C | 13°C
nedelja, 30.09.2018
6°C | 17°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Uspehi horjulskih mažoret


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
15.06.2017      23:24
A A

Uspehi horjulskih mažoretSkupina seniork, ki se je v kategoriji artistic group uvrstila na International Cup, ki bo avgusta v Poreču.
Skupina seniork, ki se je v kategoriji artistic group uvrstila na International Cup, ki bo avgusta v Poreču.
Deli:

Tako kot vsako leto so se tudi letos horjulske mažorete udeležile že 17. odprtega državnega prvenstva Mažoretne in twirling zveze Slovenije. Dekleta so s trdim delom in vztrajnostjo tudi letos domov prinesla šopek izjemnih rezultatov. V finalu tekmovanja v disciplini twirling, ki je potekal 22. in 23. aprila v Kranju, so članice dosegle odlične rezultate in dokazale, da vsako leto izjemno napredujejo.

V soboto, 22. aprila, sta Vlasta Čadež in Iza Končan v kategoriji par nižji nivo junior v močni konkurenci osvojili 6., Jona Čadež in Klara Mazi pa 5. mesto. Mlajša dekleta v kategoriji team nižji nivo kadet so osvojila odlično 5., prav tako pa so 5. mesto osvojile tudi starejše članice v team nižji nivo junior. Tudi v nedeljo, 23. aprila, so starejša dekleta poskrbela za veselje v klubu. V kategoriji artistic par višji nivo B-junior sta Pia Kavčič in Laura Burjak Novak osvojili 6. mesto. Team višji nivo B je v močni konkurenci osvojil odlično 4. mesto, team višji nivo A pa je nastopil le za oceno, a so dekleta z odličnim nastopom vseeno dokazala, da z njimi ni šale. Za vrhunec tekmovanja so poskrbele tekmovalke v kategoriji group višji nivo B, ki so pometle s konkurenco ter si priplesale zlato medaljo! Zaradi izjemnih rezultatov v disciplini twirling se starejša dekleta v začetku avgusta odpravljajo na svetovni pokal v Poreč. Zastopale bodo Slovenijo v kategorijah artistic par višji nivo B-junior (Pia Kavčič, Laura Burjak Novak) ter artistic group višji nivo B.

V nedeljo, 21. maja, je v Horjulu potekalo finale tekmovanja v disciplini mažorete in pom pom. Tekmovalke tudi tokrat niso razočarale in so poskrbele za navdušenje na domačih tleh. Mlajša dekleta so v kategoriji mala skupina junior zasedla odlično 2. mesto, starejše članice pa so zopet dokazale, da sodijo na vrh, ponovile horjulsko mažoretno zgodbo izpred dveh let ter v kategoriji mala skupina senior osvojile 1. mesto! Starejša dekleta so uvrščena tudi na evropski pokal v disciplini mažoret, ki bo potekal na Krku na začetku septembra.

Ob koncu sezone vas vse članice Mažoretne in twirling skupine Prosvetnega društva Horjul vabijo na vsakoletni Pozdrav poletju, ki bo v nedeljo, 25. junija, na občinskem trgu v Horjulu. Vabljeni!

Nur Živa Kranjec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!