Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 16.11.2018

delno oblačno
Ponoči bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja.
4°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
2°C | 9°C
nedelja, 18.11.2018
-0°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
0°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 15.11.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Poklon nedolžnim žrtvam


SOSED SOSEDU

| |
16.11.2016      5:19
A A

Poklon nedolžnim žrtvamDeli:

1. novembra, ko povsod po svetu praznujemo praznik vseh svetih oziroma obeležujemo dan spomina na mrtve, je navada, da obiščemo grobove svojcev in znancev, tja prinašamo cvetje, sveče in se udeležimo žalnih slovesnosti in drugega verskega obredja. V tem obdobju se padlim v prvi in drugi svetovni vojni ter vojni za Slovenijo poklonijo tudi najvišji predstavniki države. Na območju horjulske občine je takšnih obeležij kar nekaj. Lepo gesto je izkazal tudi župan Janko Prebil ter skupaj s podžupanom Ladislavom Prebilom, direktorico občinske uprave Mojco Kucler Dolinar ter občinskim svetnikom in svojcem Petrom Bastardo  na spomenik nekdanjega horjulskega župana Janeza Bastiča v Zagorici položil venec. Odzval se je tudi na vabilo Osnovne šole 8 talcev iz Logatca in se skupaj z njimi in nekaterimi sorodniki poklonil žrtvam, ki so bili leta 1942 ubiti na Ljubgojni. Ob lepo urejenem spomeniku je prisluhnil kratkemu kulturnemu programu, ki so ga pripravili logaški učenci, nato pa v govoru pozdravil zbrane, se jim zahvalil, da vsako leto prihajajo, ter izrazil željo po slogi, ki je vodilo, da do česa podobnega ne bo več prišlo.

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!