Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
13°C
1°C
ČE.
12°C
0°C
Deli

Poklon nedolžnim žrtvam

1. novembra, ko povsod po svetu praznujemo praznik vseh svetih oziroma obeležujemo dan spomina na mrtve, je navada, da obiščemo grobove svojcev in znancev, tja prinašamo cvetje, sveče in se udeležimo žalnih slovesnosti in drugega verskega obredja. V tem obdobju se padlim v prvi in drugi svetovni vojni ter vojni za Slovenijo poklonijo tudi najvišji predstavniki države. Na območju horjulske občine je takšnih obeležij kar nekaj. Lepo gesto je izkazal tudi župan Janko Prebil ter skupaj s podžupanom Ladislavom Prebilom, direktorico občinske uprave Mojco Kucler Dolinar ter občinskim svetnikom in svojcem Petrom Bastardo  na spomenik nekdanjega horjulskega župana Janeza Bastiča v Zagorici položil venec. Odzval se je tudi na vabilo Osnovne šole 8 talcev iz Logatca in se skupaj z njimi in nekaterimi sorodniki poklonil žrtvam, ki so bili leta 1942 ubiti na Ljubgojni. Ob lepo urejenem spomeniku je prisluhnil kratkemu kulturnemu programu, ki so ga pripravili logaški učenci, nato pa v govoru pozdravil zbrane, se jim zahvalil, da vsako leto prihajajo, ter izrazil željo po slogi, ki je vodilo, da do česa podobnega ne bo več prišlo.

Nadja Prosen Verbič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!