Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno s plohami in nevihtami, ki bodo pogostejše sredi dneva in popoldne. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 26, na Primorskem do 29 °C.
17°C | 26°C
ponedeljek, 21.07.2018
18°C | 29°C
torek, 23.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Žažarčane seznanili s kanalizacijo


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
23.01.2017      5:31
A A

Žažarčane seznanili s kanalizacijo


Žažar, 13. december – V prostoru gasilskega doma v Žažarju je potekala javna predstavitev projekta za izgradnjo čistilne naprave in kanalizacije v Žažarju, na kateri so predstavniki občine Horjul in projektantskega podjetja zbranim predstavili idejni načrt.


Deli:

Polno sejno sobo zainteresirane javnosti je uvodoma pozdravil župan Janko Prebil. Povedal je, da je projekt izgradnje čistilne naprave in kanalizacije v Žažarju, v sklopu katerega se bodo izvedla še druga vzdrževalna dela, ki vključujejo javno razsvetljavo, obnovo vodovodnega sistema s hidranti, kabelsko kanalizacijo za telekomunikacijske vode, odvajanje meteornih vod in drugo, trenutno v fazi, ko so še možni popravki in drobne spremembe, zato je pozval k aktivni udeležbi. Po pridobitvi gradbenega dovoljenja na upravni enoti, ki tej fazi sledi, namreč to ne bo več mogoče. Župan je navedel tudi stroške in poudaril, da občina ne zaračunava priključitev na kanalizacijo, niti ne del do prvega jaška, tako so stroški vsakega posameznika zgolj dela od tega jaška do individualne hiše in priključek, za katerega je količina materiala za izvedbo odvisna od dolžine priključka, za dokumentacijo za priključitev pa je treba odšteti okrog 160 evrov.

Nadalje je idejni projekt predstavil predstavnik izbranega projektantskega podjetja KONO-B iz Ljubljane. Povedal je, da so bili narejeni geodetski posnetki trase, izvedenih je bilo nekaj sondažnih izkopov tal, opisal je, kje naj bi potekal javni kanal za komunalno vodo, ki bo po novem ločen od kanala za meteorne vode, ter omenil, da se bodo načrti za posamezne priključke na stanovanjski ali drug objekt obravnavali in izdelovali individualno. Dejal je, da so se trudili kanal umestiti pod javne površine, kjer se je le dalo. Del trase fekalne in meteorne kanalizacije bo potekal po zasebnih parcelah, za kar so že pridobljena ustna soglasja. Potrebno pa bo pridobiti ob teh posameznikov še služnostna dovoljenja.

Zadnji del javne razprave je bil namenjen vprašanjem publike. Nanašala so se predvsem na predviden potek vodov do individualnih hiš, priklope in stroške le-teh, izvedbo skupnih črpališč in način financiranja tega ter podobno. Vprašanje, ki pa se je ponovilo nekajkrat, se je glasilo: "Ali so se na javno kanalizacijo priključili tudi vsi tisti, ki imajo svojo lastno malo komunalno čistilno napravo in so zanjo zaradi drugačne občinske politike celo prejeli sofinanciranje z njene strani?" To vprašanje smo poslali na Javno podjetje Vodovod-kanalizacija. Odgovorili so tako: "Pogoje in obveznosti za priključitev objektov na javno kanalizacijo opredeljuje tako uredba o odvajanju in čiščenju komunalne odpadne vode, v 22. in 43. členu (U. l. RS, št. 98/2015), kakor tudi odlok Občine Horjul o odvajanju in čiščenju komunalne in padavinske odpadne vode (U. l. RS, št. 15/2009). V skladu z omenjenimi predpisi je priklop na zgrajeno javno kanalizacijo potrebno izvesti ne glede na to, ali je uporabnik že vgradil svojo MKČN." Odgovor je torej jasen, kako pa se bosta v tem primeru sporazumela občina in posameznik, bo prav gotovo stvar nadaljnjih razprav. Dolgoročno je priključitev edina prava rešitev za vaščane Žažarja.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!