Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Nekaj besed o dogajanju v Centru starejših ......


SOSED SOSEDU

| |
20.06.2013      9:30
A A

Nekaj besed o dogajanju v Centru starejših Horjul


Na prvi res lep, sončen pomladni dan je uprava Centra starejših Horjul za nas organizirala izlet k Zbiljskemu jezeru.


Na izletu
Na izletu
Deli:

No, to je bil končni cilj; najprej smo se ustavili pri naših "sorodnikih" v Centru starejših Medvode. To je mogočna stavba – v nasprotju z našim centrom, zgrajena na ravnini in odmaknjena od naselja, zato pa ima čudovit, velik park, dostopen tudi oskrbovancem na vozičkih. Sprejela nas je gospa direktorica, na veliki terasi so nas pričakali oskrbovanci. Zaigrala je harmonika in skupaj z njimi smo zapeli. Ogledali smo si še notranje prostore, povprašali to in ono, primerjali, razmišljali … O ne, nismo se še poslovili. Povabljeni smo bili v jedilnico, kjer so nam postregli z odličnim kosilom, sokom in nazadnje še s kavico. Kava je bila znak za odhod. Prijazno smo se poslovili od oskrbovancev in osebja; naš drugi cilj je bilo jezero. Tam smo ves popoldan vsak po svoje uživali, eni na soncu, drugi v senci, v vodi pa labodi, ki so nas zabavali vse do odhoda "domov", v naš drugi dom v Horjulu.

Seveda pa to ni edina zabava, ki nam jo nudi naša uprava. Na izlet gremo samo enkrat na leto, sicer pa nas obiskujejo različne kulturne, predvsem pevske skupine. Prav pred kratkim nas je s svojim koncertom osrečila odlična skupina horjulskega mešanega pevskega zbora. Ne spominjam se več, koliko pevskih skupin iz bližnje in daljne okolice nas je letos že razveselilo. Upam, da jim je naš aplavz v vsaj majhno zadoščenje. Drugega jim žal ne moremo dati. Nismo pozabili niti na dramsko skupino niti na nastop domačih učiteljic s svojimi skladbami in poezijo. Posebno poglavje pa je horjulska mladina, naši najpogostejši osrečevalci. Šolarji s svojimi pesmimi, recitacijami, glasbenimi skupinami in solisti. Občudujemo vas, hvala vam, mladi! In hvala gospe mentorici Regini Zavec.

Pa še junački iz vrtca! Mi vsi se kar raznežimo, ko jih zagledamo. Tako so prisrčni, tako naravni in to je pri njih nekaj najlepšega. Najbolj pa so me presenetili letos osmega marca. Prišli so, čeprav je bilo vreme tako neprijazno, turobno. Oni so nam, ženskam v Centru prinesli sonček! Hvala otročkom, njihovim staršem, njihovim vzgojiteljicam in sploh HORJULCEM!

 

Oskrbovanka centra, Lucija Vojir
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.