Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
18°C | 31°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
18°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Čar letošnjih živih jaslic v ZOO Rožman


TURIZEM, SOSED SOSEDU, VERSKE

| |
17.01.2016      21:51
A A

Čar letošnjih živih jaslic v ZOO Rožman


Vrzdenec, 25., 26. in 27. december – Prav posebne in svojevrstne ter za prebivalce horjulske doline prav gotovo najbližje žive jaslice je ZOO Rožman skupaj z vaščani ter ljudmi dobre volje letos pripravil že petič zapored. Številnih obiskovalcev tudi tokrat ni razočaral, saj je jaslice močno povečal, v pripoved dodal še nekaj čarobnih slik in likov ter poskrbel za čudovite zvoke zvonov, ki so nagovarjali že na daleč.


Sveta družina s prikupnimi jagenjčki
Sveta družina s prikupnimi jagenjčki
Deli:

Svetopisemska zgodba o božjem rojstvu, umeščena v prav poseben prostor – zasebni živalski vrt na prostem, vsako leto privabi lepo število obiskovalcev. Ker je bilo letos dogajanju izredno naklonjeno tudi vreme, si je svetopisemske prizore, v katerih ne sodelujejo le svetopisemski liki, pač pa tudi najrazličnejše živali, ogledalo izredno veliko ljudi. Njihovih spodbudnih besed in odzivov so bili posebej veseli vsi, ki so dogodek pripravljali in ga oblikovali. Letos so se še posebej potrudili ter sveti družini priskrbeli novo streho nad glavo. Mnogo truda je bilo vloženega v ureditev ribnika, ki je popolna novost v ZOO Rožman na Vrzdencu. V domovanju, kjer bodo kaj kmalu kapibare, sta si začasno mesto našla angela ter v soju luči spremljala dogajanje na nebu in morda iskala zvezdo severnico. Na poti do novorojenega pa je obiskovalce vseskozi spremljalo čudovito pritrkavanje zvonov, ki so živim jaslicam pridali posebno čarobnost.

Pastirčki, najmlajši igralci, so bili tudi tokrat najbolj prikupni liki, ki so se greli ob ognju ter pekli krompir, luščili fižol, robkali koruzo in se igrali s kozlički, eden pa je celo grel železo, ki ga je kasneje koval. Obiskovalci, ki so med ogledom bibličnih prizorov lahko pokukali tudi v domovanja nekaterih živali živalskega vrta, so največ pozornosti namenili medvedu Timu. Videti je bilo, da je resnično dobro okreval ter se dobro navadil tudi na obiskovalce, saj se je med obiskom mirno sprehajal po svoji kletki ter prijazno gledal skozi rešetke. Po končani krožni poti je sledila še postaja, od koder je dišalo po kuhanem vinu in čaju ter prostor, kjer so se obiskovalci lahko še nekaj časa zadržali ter poklepetali.

Svetlobno in glasbeno lepo izpopolnjena predstava o rojstvu Jezusa na Vrzdencu tudi po mnenju lastnika ZOO Rožman Jožeta Rožmanca počasi dobiva zares lepo podobo in, če bo vse, kot mora biti, bo stvar le še rastla in se širila, pravi. Ob tej priložnosti se zahvaljuje vsem gasilcem, vaščanom in prijateljem, ki so tudi letos priskočili na pomoč in pripomogli, da je dogodek pustil lep in doživet spomin na božično zgodbo, ki se je odvila v živalskem vrtu.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.