Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
37°C
17°C
ČE.
34°C
19°C
2873

Večer z mamami pri Kresnicah in Čebelah

»Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in na veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.« (T. Pavček)

V prvih pomladnih dneh smo v skupino Kresnice in Čebele povabili naše mamice, da z nami preživijo del popoldneva. Obiska mamic smo se zelo veselili. V prijetnem vzdušju so otroci svojim mamicam pokazali vse najljubše kotičke za učenje in raziskovanje, ob tem pa so se družili tudi z drugimi prijatelji in njihovimi mamami. V uri, namenjeni delu z materiali, so si otroci ob pomoči mamic pri Kresnicah lahko izdelali drdralo, pri Čebelah pa pirhe. Sledila je skupna dejavnost; pri Čebelah smo našim mamam predstavili glasbeno pravljico Gradič. Pravljica je zaživela z živalskimi junaki, ki so bili uprizorjeni z raznolikimi zvoki glasbil. Pri Kresnicah so se otroci najprej prešteli, nato pa ob spremljavi drdral zapeli pesem Trobentica in zvonček. Sledila sta plesa v paru Dober dan in zibenšrit Psiček nima repka več, nato pa je bila na vrsti dramatizacija Trije metulji. Otroci so dobro sledili zgodbi in z gibanjem ob glasbi prikazali zgodbo o treh metuljih. Po dramatizaciji so otroci mamicam izročili vaze s šopki. Večer se je v obeh skupinah zaključil v sproščenem vzdušju s pogostitvijo s suhim sadjem in sokom. Taki dogodki kažejo, kako pomembni so za otroke trenutki, ki jih preživijo skupaj s starši, ki jim pomenijo vse na svetu. 

Tjaša Janša

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi