Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
21°C
15°C
JUTRI
25°C
14°C
2873

Sodelovanje vrtca z domom starejših občanov

 

Ena izmed aktivnosti v našem vrtcu je tudi sodelovanje z domom starejših občanov Horjul. Letošnje druženje je potekalo ob družabnih igrah, pustnem rajanju, obiskih in obdarovanju za praznike marca. Interakcije med najmlajšimi in najstarejšimi člani družbe so bile v starih časih nekaj povsem samoumevnega, saj so bili otroci  varovani in vzgajani doma, največkrat s pomočjo starih staršev. Danes hodijo otroci v vrtec, starši so velik del dneva  v službi, naši dedki in babice pa velikokrat preživijo svoja zadnja leta v domu ostarelih. S takimi  projekti, kot je projekt sodelovanja z domom starejših občanov, izboljšamo aktivno udeležbo starostnikov v družbi, saj prenašajo dragocena znanja in izkušnje na mlajše generacije. Otroci ob takšnem sodelovanju  razvijajo empatijo, krepijo socialne veščine, pridobivajo izkušnje in gradijo osebnost. Otroci starejšim prinašajo pozitivno energijo in optimizem, starejši niso osamljeni in se bolje počutijo. Sožitje in socialne vezi se med generacijami tako krepijo, mlajši spoznavajo in sprejemajo proces staranja kot del življenja.

Barbara Popit

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi