Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Padavine se bodo na zahodu hitro krepile in do zgodnjega popoldneva zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Popoldne bo zapihal okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 9h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

V Kekčevi deželi


VRTEC

| |
24.06.2013      9:47
A A

V Kekčevi deželiDeli:

Pa smo končno dočakali 17. junij in z njim težko pričakovani zaključni izlet v Kekčevo deželo. Med vožnjo z avtobusom so otroci med seboj klepetali, si pripevali in vsake toliko časa vprašali, kdaj bomo prispeli v Kekčevo deželo. Z avtobusa smo opazovali prelepo naravo naše dežele, in ko so se nam gore že precej približale, smo vedeli, da smo že skoraj na cilju.

Ob prihodu v Kranjsko Goro smo se malo okrepčali s prigrizki in pijačo ter se nato s Kekčevim avtobusom odpeljali v Kekčevo deželo. Po navodilu vodičke Urške smo zamižali, preden je avtobus zavil z glavne ceste na gozdno pot. Precej umirjeni smo se peš podali Kekcu naproti. Na poti smo videli Bedančevo smrdljivo nogavico in kar nekaj pasti za živali. Naenkrat smo zaslišali krike in vpitje, za katero smo vedeli, da je Bedančevo. Marsikomu od nas je nehote zdrsnila solza po licu, pa smo jo hitro skrili, saj nihče ni želel, da bi mu Bedanec s svojo smrdljivo brado brisal solze.

Spomnili smo se na Bedančevo šibko točko, na strah ob srečanju sove. S skupinskim skovikanjem smo ga za tri dni prepodili na Špik. Vsi smo si oddahnili. Od tu naprej je ogled Kekčeve dežele potekal le še ob prijetnih doživetjih. Skupaj z Mojco smo si ogledali Bricljevo hiško na drevesu in se po toboganu spustili iz nje. Kekec nam je razkazal svojo hiško in otrokom zaupal skrivni izhod. Teta Pehta pa nas je pričakala z ohlajenim zeliščnim čajem in doma pečenim kruhom. V njeni hiški je bilo točno tako, kot je napisal pisatelj Josip Vandot. S stropa so viseli šopki posušenih zdravilnih rožic, na policah pa smo opazili steklenice z zdravilnimi napitki, s katerimi se pozdravi vsaka težava. Po končanem ogledu smo se z avtobusom odpeljali do gostišča na kosilo, nato pa nadaljevali pot proti domu. Za nami je bil lep poletni dan, poln doživetij, ki se bodo še nekaj dni sukala po glavicah malih nadebudnežev.

 

                                                                                                                                                    Vanja Šubic
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.