Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno oblačno
Danes se bo od severozahoda povečini delno zjasnilo, le po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Predvsem ponekod v vzhodni Sloveniji bodo sprva še občasne padavine. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 °C.
4°C | 9°C
nedelja, 19.11.2017
1°C | 8°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
1°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
7°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občinske novice


OBČINSKE

| |
23.09.2013      14:32
A A

Občinske noviceDeli:
  • Certifikat Zlati kamen podeljen Občini Horjul

Občini Horjul je bil podeljen certifikat Zlati kamen, ki ga prejme občina, ki ponuja prebivalcem kakovostno raven življenja in jo odlikuje solidna in uravnotežena stopnja doseženega razvoja. Izhodišče za podelitev certifikata so konkretni in merljivi podatki, združeni v Indeks ISSO 2013. ISSO je sestavljen iz 43 kazalnikov, izvedenih iz statističnih, finančnih in gospodarskih podatkov o občini. Meri doseženo stopnjo razvitosti občine. Spremlja demografska gibanja, učinkovitost delovanja občine, dinamiko gospodarskega razvoja, stanje na trgu dela in na področju izobrazbe, življenjski standard, stopnjo socialne kohezije in stopnjo okoljske ozaveščenosti v občini.

  • V oktobru organiziran odvoz kosovnih odpadkov

V oktobru bo organiziran odvoz kosovnih odpadkov, električne in elektronske opreme ter gum. Zbiranje odpadkov bo možno v ponedeljek, 28. oktobra, od 9. do 21. ure pri Športnem parku Horjul. Več o odvozu odpadkov in o tem, kaj spada mednje, pa v posebnem obvestilu o odvozu.

  • Nova cena za vodo

Pred časom smo vas že seznanili, da nova državna Uredba o oskrbi s pitno vodo in Uredba o metodologiji za oblikovanje cen storitev obveznih občinskih gospodarskih služb varstva okolja predpisujeta, kako se oblikuje cena oskrbe s pitno vodo. Cena pitne vode mora biti tako sestavljena iz omrežnine (tisti del cene, ki vključuje stroške javne infrastrukture – stroške amortizacije, obnove in vzdrževanja itn.) in vodarine (tisti del cene, ki vključuje stroške opravljanja storitev javne službe oskrbe s pitno vodo – stroške materiala, stroške dela itn.).

Pri naslednjih položnicah za vodo bo cena že sestavljena po državni uredbi, ki jo je na zadnji seji potrdil tudi občinski svet. Vodarina bo znašala 0,32 €/m3, omrežnina pa je odvisna od dimenzije vodomera, kar je prikazano v spodnji tabeli.

 

Tabela:

http://www.mojaobcina.si/img//1/L_MAX_140x88/tabela_omreznina.jpg

(V ceno pitne vode ni vključen 9,5-odstotni DDV.)


Občinski svet je na zadnji seji sprejel tudi sklep, da bo za gospodinjstva in nepridobitno dejavnost občina subvencionirala 50 % cene omrežnine, kar posledično pomeni, da bo za občane cena omrežnine prepolovljena.

 

  • Občinski prostorski načrt

Na septembrski seji občinskega sveta je bila predvidena obravnava občinskega prostorskega načrta. Čeprav so bila vsa soglasja za potrditev pridobljena, smo po intenzivnem pregledu ugotovili, da se določeni predlogi, ki jih je občina podpirala, niso upoštevali. Ministrstvo za kmetijstvo in okolje namreč ni potrdilo pobude, s katero bi do zazidljivosti prišla povezovalna cesta med osnovno šolo in vrtcem. Prav tako so izključili predlog za zazidljivo zemljišče, s katerim bi se omogočil nadaljnji razvoj in obstoj kmetije v občini. Ker občina podpira ohranitev in možnost razvijanja kmetij, je župan znova zaprosil za pregled pobud. Na razgovoru na ministrstvu za kmetijstvu in okolje so obljubili, da bodo omenjene pobude še enkrat obravnavali, svoje mnenje pa bodo sporočili v roku dveh mesecev. Takoj ko bo prejeto mnenje, se bo znova sestal občinski svet za obravnavo občinskega prostorskega načrta.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.