Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Lutkovna predstava Pobegli robot


VRTEC

| |
22.01.2013      8:51
A A

Lutkovna predstava Pobegli robotDeli:

V torek, 15. januarja, smo bili v vrtcu deležni prav posebnega obiska. S svojimi lesenimi lutkami in lutkarsko ekipo nam je torkov dopoldan popestril gospod Branko Lipnik. Tako kot lani nam je tudi letos približal pravljičnost na lutkarskem odru, in sicer z zgodbo o Pobeglem robotu.

Sama zgodba je nekoliko drugačna, kot smo jih vajeni. Zgodbe največkrat govorijo o živalih, tokrat pa je bil glavni junak robot, ki je ušel iz laboratorija, kjer so ga izdelali. Robot je na začetku hudoben, ko pa ob srečanju z otrokoma iz vrtca dobi srce, in sicer v obliki ure, se spremeni in postane dober robot, ki služi svojemu namenu –  pomaga očistiti svet.

Otrokom so se lesene lutke zdele zanimive; predstavljale so nekaj posebnega, nekaj, česar ne vidijo vsak dan. Lutkovna predstava je otroke pritegnila, bila jim je všeč, saj so prek lutk v zgodbi spoznali, da je lahko robot prijazen, da je lahko tisti, ki pomaga ljudem.

Celotni lutkarski ekipi smo hvaležni tudi za kratko obnovo zgodbe z otroki, ki jo je pripravila po končani predstavi. Pogovor, v katerega so se vključili otroci, je pripomogel k razmišljanju, tako da so doživetja in vtisi predstave ostali v otroških spominih. Otroci so v svojih igralnicah ob spontanem likovnem izražanju podoživljali vsebino zgodbe Pobegli robot.

G. Branku Lipniku in drugim lutkarjem (Juriju, Vlasti in Joni) se prav lepo zahvaljujemo za obisk in se že veselimo naslednjega srečanja z novimi zgodbami oživelih lutk.

                                                                                                                          Tjaša Janša
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.