Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
12°C
5°C
JUTRI
6°C
7°C
Deli
2873

Projekta za ureditev poplavne varnosti v zaključni fazi

V pretekli številki smo pisali o podpisu pogodbe z izvajalcem del, podjetjem Eurigrad d.o.o. iz Ljubljane. V skladu s terminskim načrtom so že uredili dve prodni pregradi in prehode do zemljišč z uporabo škatlastih prepustov, ki ustrezajo danim pogojem direkcije za vode, trenutno pa urejanjo cestišče. Projekt ureditve hudournika Stojanšek in obnove Stare ceste, ki je težak 130.272,94 evra, je tako v zaključni fazi in bo, skladno s pogodbo, konec junija tudi zaključen. Prav tako je v zaključni fazi urejanje hudournika pri cerkvi sv. Kancijana na Vrzdencu. Tudi tu je izvajalec del Eurograd. Urejajo zelene površine, do sredine julija pa naj bi asfaltirali javno pot ob delu vodotoka. Občina Horjul je kot investitor zadovoljna z izvedbo ter sodelovanjem tako z izvajalcem del kot nadzornikom tudi zato, ker dela ne bodo presegla pogodbene vrednosti in sledijo terminskemu načrtu. Občina Horjul ob tem stanovalce in lastnike ob zemljiščih, kjer potekajo dela, še vedno prosi, da jih spremljajo potrpežljivo.

npv

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi