Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
32°C
20°C
JUTRI
25°C
19°C
1543

Obvestilnik Rdečega križa Ljubljana

»Ta svet je lep, če nekomu nekaj daš.

Ta svet je lep, če nekoga rad imaš,

Če stisneš roko komu, ki ga kaj boli.

Ta svet je lep, če si človek do ljudi.«.
                                       Tone Pavček

#lepadejanja #medsosedskasolidarnost #drugzadrugega


Likovni natečaj »Lepo dejanje najlepše mesto najde« je zaključen. Vsem se iskreno zahvaljujemo za tako lep odziv in sodelovanje. Izbrani avtorji bodo o tem obveščeni, izbrane ilustracije pa bodo objavljene na naši spletni strani, na instagram profilu @lepa_dejanja, kot tudi na facebooku Rdeči križ Ljubljana.

REDNE AKTIVNOSTI IN DOGODKI

>>DELAVNICA ZA LAIČNO OSKRBO IN NEGO NA DOMU
20. 5. 2021 od 16. do 20. ure, Humanitarni center RKS-OZ Ljubljana, Tržaška c. 132, Ljubljana
Vsi se lahko nekoč znajdemo v situaciji, ko bomo morali poskrbeti za svoje najbližje. Sedaj je čas, da se naučimo kako! Delavnica je namenjena vsem, ki nimajo zdravstvene izobrazbe in bi radi skrbeli za svojce, prijatelje, sosede, ko bo to potrebno. Praktično naravnano delavnico izvajata medicinska sestra ali patronažna sestra z dolgoletnimi izkušnjami. Obvezne prijave do 18. 5. 2021 preko povezave ali na info@rdecikrizljubljana.si

>> SREČEVALNICA
Ko bo ponovno možno bomo nadaljevali s sprehodi, ki običajno potekajo ob ponedeljkih dopoldan, po Ljubljani oziroma njeni okolici. Sprehodi potekajo večinoma po ravnem, tako da se nam lahko pridružijo tudi tisti z malo manj kondicije. Ker so druženja odvisna od trenutnih ukrepov, vas vabimo, da nas spremljate na naši
facebook strani, kjer vas bomo sproti obveščali o dogodkih oziroma vabljeni, da nam za vse informacije povezane s Srečevalnico pišete na e-pošto: izmenjevalnica@rdecikrizljubljana.si.

>> IZMENJEVALNICA
V marcu smo izvedli našo prvo e-IZM, ki se je izkazala za izredno uspešno. Zato bomo predvidoma s takimi dogodki nadaljevali tudi v prihodnosti, če nam bodo ukrepi le dopuščali. Prijazno vas vabimo, da nas spremljate na naši
facebook strani ali na Instagram profilu, kjer vas bomo sproti obveščali o vseh dogodkih in aktivnostih.

>> UP - UČNA POMOČ in PSIHOSOCIALNA PODPORA DRUŽINAM
UP - učna pomoč in psihosocialna podpora družini je program, v sklopu katerega nudimo podporo številnim učencem in družinam. V času, ko so razmere in način šolanja izredno spreminjajoče, so potrebe po dodatni podpori še vedno velike. V kolikor vas zanima delo z otroki in družinami in bi se pridružili našemu programu, vas vabimo, da nam pišete na
izmenjevalnica@rdecikrizljubljana.si.
Aktivnosti financira MDDSZ iz sredstev Evropskega socialnega sklada.

INFORMACIJE O HUMANITARNI POMOČI V ČASU EPIDEMIJE

V kolikor ste v stiski se obrnite na nas! Na posebni telefonski številki 040 788 698 smo dosegljivi za informacije o nujni humanitarni oskrbi prebivalstva od ponedeljka do četrtka od 9. do 15. ure, v petek od 9. do 12. ure. Delitev pomoči v Humanitarnem centru poteka nemoteno. Oblačil do nadaljnjega ne sprejemamo.

VKLJUČITE SE IN PODRPITE NAŠE HUMANO POSLANSTVO

>> POMOČ DRUŽINAM IN POSAMEZNIKOM V STISKI
Stiske ljudi se poglabljajo. Veliko družin, samozaposlenih in
perkarnih delavcev se je znašlo v hudi finančni stiski. Donacije za pomoč pri plačilu položnic za osnovne življenjske stroške lahko nakažete na Humanitarni račun, ki je odprt pri Delavski hranilnici:

SI56 61 000 11 22 33 44 82
SWIFT ALI BIC: HDELSI22
SKLIC: 10-2 (Pomagajmo LJUDEM našega mesta)
Enostavno nakazilo donacije s QR KODO.
Z vašim pametnim telefonom lahko
skenirate našo QR kodo in določite poljubni znesek donacije za humanitarno akcijo Pomagajmo LJUDEM našega mesta.

Lahko pa pošljete SMS sporočilo s ključno besedo LJUDEM na številko 1919 in prispevali boste 1 EUR za humanitarno akcijo Pomagajmo LJUDEM našega mesta;

>> OBVESTILO KRVODAJALKAM IN KRVODJALCEM
Vljudno vabljeni, da darujete kri. Pokličite na 030 716 796 ali 051 389 270 in se dogovorite za dan in uro prihoda na odvzem z Zavodom RS za transfuzijsko medicino, Šlajmerjeva ul. 6, Ljubljana. Predhodna najava je obvezna za zagotavljanje varnega okolja.
Hvala, ker darujete kri za življenje.

>> DAROVANJE ORGANOV IN TKIV
Z odločitvijo za darovanje organov in tkiv lahko rešimo mnogo življenj, zato moramo o tem humanem dejanju po smrti razmišljati že za časa življenja. V register se lahko vpišete z digitalnim potrdilom na povezavi https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=3765.Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi