Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
5°C | 14°C
torek, 23.10.2018
6°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
7°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
7°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Obisk letališča Brnik


VRTEC

| |
31.05.2018      10:00
A A

Obisk letališča BrnikDeli:

Letos smo Metulji že tretje leto zapored obiskali letališče Brnik. Na vojaškem delu letališča nas je sprejel Svitov očka Tomaž, po poklicu pilot. Razkazal nam je hangar, večji zaprt prostor za shranjevanje letal in helikopterjev, ki je bil to dopoldne skoraj prazen, saj so bila vsa zračna vozila v uporabi. Ogledali smo si pristajalna podvozja, kot so smučke in plovci. Iz hangarja smo odšli do helikopterja Cougar, katerega pilotira Svitov očka. To je velik in zelo prostoren helikopter. Povzpeli smo se vanj, si ga radovedno ogledovali in prisluhnili ganljivemu pripovedovanju, kako s poleti rešujejo življenja. Med ogledom smo videli policijski helikopter in kar nekaj letal, ki so vzletala in pristajala na stezi. Tudi ostali vojaki in vojakinja so si vzeli čas za nas. Razkazali so nam radar in vojaška vozila. Vojakinja nam je pokazala svoj nahrbtnik in vse, kar ima v njem. Skupaj smo sestavili šotor in zlezli vanj. Za konec pa je otroke vojakinja namazala z maskirnimi barvami, da so se počutili kot pravi vojaki. Imeli smo se lepo in še enkrat hvala očku Tomažu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!