Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
29°C
17°C
SOB.
23°C
17°C
Deli
2873

Obisk letališča Brnik

Letos smo Metulji že tretje leto zapored obiskali letališče Brnik. Na vojaškem delu letališča nas je sprejel Svitov očka Tomaž, po poklicu pilot. Razkazal nam je hangar, večji zaprt prostor za shranjevanje letal in helikopterjev, ki je bil to dopoldne skoraj prazen, saj so bila vsa zračna vozila v uporabi. Ogledali smo si pristajalna podvozja, kot so smučke in plovci. Iz hangarja smo odšli do helikopterja Cougar, katerega pilotira Svitov očka. To je velik in zelo prostoren helikopter. Povzpeli smo se vanj, si ga radovedno ogledovali in prisluhnili ganljivemu pripovedovanju, kako s poleti rešujejo življenja. Med ogledom smo videli policijski helikopter in kar nekaj letal, ki so vzletala in pristajala na stezi. Tudi ostali vojaki in vojakinja so si vzeli čas za nas. Razkazali so nam radar in vojaška vozila. Vojakinja nam je pokazala svoj nahrbtnik in vse, kar ima v njem. Skupaj smo sestavili šotor in zlezli vanj. Za konec pa je otroke vojakinja namazala z maskirnimi barvami, da so se počutili kot pravi vojaki. Imeli smo se lepo in še enkrat hvala očku Tomažu.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi