Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

oblačno
Ponoči se bo dogajanje umirilo. Zjutraj pa se bo na zahodu ponovno zmerno pooblačilo, možna je kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
18°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 28°C
torek, 24.07.2018
17°C | 27°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 18h
Zvečer bodo v notranjosti še nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
18°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Svetniki in župan o proračunu


OBČINSKE

| |
16.11.2016      1:13
A A

Svetniki in župan o proračunu


Na dan suverenosti, 25. oktobra, so se v sejni sobi občine zbrali horjulski občinski svetniki ter predstavniki občinske uprave občine Horjul. Seznanili so se s polletno realizacijo proračuna občine Horjul za leto 2016 in projekti ter dogodki, ki so v teku.


Deli:

Zakon o javnih financah ter Odlok o proračunu Občine Horjul za leto 2016 župana zavezujeta, da občinski svet julija ali avgusta seznani z izvrševanjem proračuna in prerazporeditvah v prvem polletju tekočega leta.  Tako je bila horjulskim svetnikom julija preko portala posredovana polletna realizacija proračuna z izvršenimi prerazporeditvami, konec oktobra pa so o tem razpravljali na občinski seji. 
Župan Janko Prebil je uvodoma povedal, da je med načrtom in končno realizacijo kar nekaj odstopanj, ne bo pa potrebno zaradi izvrševanja proračuna pripraviti rebalansa. Kot razlog za nižjo realizacijo je navedel dolgotrajnost postopkov pri pridobivanju dokumentacije in izvedbi javnih razpisov, prav tako so določene investicije pogojene s spremembo OPN, ki je še v teku, je poudaril in dodal, da je večina v planu zajetih projektov že v teku. Odgovorna za pripravo proračuna, Joži Žitko Pirc, je pojasnila, da se pri tekočih odhodkih realizacija vrši po planu, bistvena odstopanja realizacije proračuna od plana pa se bodo do konca leta pokazala na investicijskem delu, bodo pa ta sredstva prenesena v naslednja leta, ko se bo z investicijami nadaljevalo. Navedla je nekaj postavk, kjer se ta odstopanja pričakujejo, in sicer: ceste, zbiranje in ravnanje z odpadki, ravnanjez odpadno vodo, urejanje pokopališč itd. To pa zaradi investicij, kot so čistilna naprava Horjul, kanalizacija Zaklanec in Žažar, mrliška vežica Vrzdenec, cesta Korena idr., katerih postopki so se že začeli, vendar v tem letu do izvedbe še ne bo prišlo. Navedla je še, da so v prvem polletju letošnjega leta tekoči prihodki presegli odhodke za 262.042,99 evra, kar se skupaj s prenesenimi sredstvi iz preteklega leta prenaša v prihodnje obdobje, zato zadolževanje tudi v prihodnje za pokrivanje trenutnih investicij ne bo potrebno.
Občinski svetniki so bili v nadaljevanju seznanjeni z aktualnostmi v občini in trenutnim stanjem določenih projektov. S strani direktorice občinske uprave Mojce Kucler Dolinar je bila podana tudi informacija o notranji reviziji, ki jo je občina glede na letni načrt dolžna opraviti. Tokrat je izvajalec pod drobnogled vzel javna naročila in posledično tudi postopek pregleda, sprejema in izvrševanja proračuna. Po njenih besedah je bilo ugotovljeno, da občina posluje skladno z zakoni, nepravilnosti pa ni bilo zaznati, v končnem poročilu pa je bilo podanih nekaj priporočil, ki jih bodo zaposleni v bodoče tudi upoštevali.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!