Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
8°C | 20°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Potujoča knjižnica na Vrzdencu se poslavlja ...


KULTURA, OBČINSKE

| |
12.12.2012      19:19
A A

Potujoča knjižnica na Vrzdencu se poslavlja


Knjižnična dejavnost v Občini Horjul se je do zdaj izvajala v treh knjižnicah, prek knjižnice Osnovne šole Horjul, krajevne knjižnice Mestne knjižnice Ljubljana v prostorih na Slovenski cesti 17 ter Potujoče knjižnice s postajališčem na Vrzdencu.


Bibliobus Mestne knjižnice Ljubljana
Bibliobus Mestne knjižnice Ljubljana
Deli:

Z novim letom pa se s postajališča na Vrzdencu poslavlja Potujoča knjižnica, ki deluje pod okriljem Mestne knjižnice Ljubljana (MKL). Vsesplošna gospodarska kriza je tudi občinski proračun zmanjšala za več kot 15 odstotkov, stroški, povezani s knjižnično dejavnostjo, pa strmo rastejo. 

Namesto da bi v teh kriznih časih stroški ostali na enaki ravni oz. bi se obveznosti zmanjšale, je MKL za leto 2013 od nas zahtevala kar 150-odstotno povečanje financiranja knjižnične dejavnosti, sicer bi Občina Horjul ostala brez knjižnice. Dogovarjanja z MKL so potekala vse leto, pri tem pa nam je uspelo izpogajati 20-odstotno povečanje financiranja knjižnične dejavnosti, ki vključuje financiranje obveznih sestavov knjižnične dejavnosti in znaša 23.900 evrov, v ta povečanja pa niso vključeni stroški delovanja Potujoče knjižnice.

Če bi želeli obdržati Potujočo knjižnico s postajališčem na Vrzdencu, bi morali zagotoviti dodatnih 1.600 evrov na leto. Glede na to, da je postajališče Potujoče knjižnice od Krajevne knjižnice Horjul oddaljeno le dva kilometra, knjižnico pa obiskuje le 53 članov, smo se morali odločiti, da Potujoče knjižnice ne bomo dodatno financirali. Pri tem je treba poudariti tudi, da strošek Potujoče knjižnice v celoti pripada občinskemu proračunu, saj je članstvo tu brezplačno, kar pa preostale člane krajevne knjižnice postavlja v neenakovreden položaj.

Vsi ti razlogi so nas primorali k odločitvi, da se z januarjem 2013 ukine postajališče Potujoče knjižnice na Vrzdencu.

Zato vse dosedanje uporabnike Potujoče knjižnice prav vljudno vabimo, da se oglasite v Krajevni knjižnici Horjul na Slovenski cesti 17, kjer vas bodo prijazne knjižničarke z veseljem sprejele, vam predstavile pogoje in delovanje knjižnice, poleg tega pa vam bo na voljo veliko večja izbira gradiva. V Krajevni knjižnici Horjul se redno izvajajo tudi dejavnosti, namenjene kulturi in mlajši populaciji, od raznih potopisnih predavanj do rednih ur pravljic.

Uradne ure krajevne knjižnice so trikrat na teden, in sicer v ponedeljek od 8. do 15. ure ter v sredo in petek od 12.30 do 19. ure.

 

 

Občina Horjul
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.