Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, predvsem ponekod na Notranjskem in Kočevskem bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem do 4 °C.
0°C | 2°C
torek, 20.02.2018
-1°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
0°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-2°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-1°C | 2°C
Opozorila
Nedelja, 18.2.2018 ob 18h
Do ponedeljka dopoldne bodo na Primorskem na izpostavljenih mestih najmočnejši sunki burje okoli 100 km/h.
0°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občina Horjul ni pristopila v integriran ......


OBČINSKE

| |
11.03.2013      8:42
A A

Občina Horjul ni pristopila v integriran sistem javnega prevoza


V zadnjem času lahko zasledimo kar nekaj napisanega na temo uvedbe integriranih linij javnega prevoza na območju sosednje občine Dobrova-Polhov Gradec. Tudi Občina Horjul je preverjala smotrnost vključitve v sistem, vendar smo se odločili, da k uvedbi integriranih linij za enkrat ne pristopimo.


Deli:

Zavedamo se sicer pozitivnega okoljskega vidika preusmeritve zaposlenih na javni prevoz, vendar prihranek časa in dostopnost, ki ga omogoča lasten prevoz prevladuje nad cenovno ugodnostjo javnega prevoza.

 

Statistični podatki, prejeti s strani LPP kažejo, da je bilo v mesecu februarju na relaciji avtobusnega prevoza Vrzdenec-Ljubljana prodanih 146 dijaških mesečnih vozovnic in 11 delavskih mesečnih vozovnic. Poleg teh pa je bilo v mesecu februarju, prodanih 740 priložnostnih vozovnic, kar ob upoštevanju 20 delovnih dni, pomeni 18 potnikov dnevno v obe smeri.

 

Integrirani avtobusni prevoz predstavlja približno 50 % cenejšo karto za priložnostne potnike in delavske mesečne vozovnice, vendar dijaške mesečne vozovnice tudi z integriranim prevozom ostajajo cenovno nespremenjene (20 oz. 25 EUR).Znižanje cene vozovnic za priložnostne potnike in delavske mesečne vozovnice bi občinski proračun obremenile (ne glede na število dejanskih potnikov) za cca. 30.000 EUR letno. Tu pa gre poleg dobre strani za potnika omeniti tudi slabšo stran, ki bi jo doživeli vsi zaposleni, katerim delodajalec povrača prevoz na delo z javnim prevoznim sredstvom. Slednjim bi se namreč na račun znižane vozovnice znižali tudi prihodki na račun povračila prevoznih stroškov z javnim prevoznim sredstvom. Najslabšo stran pri tem bi torej potegnili tisti, ki imajo značaj službe tak, da so vezani na lasten prevoz. Marsikateremu zaposlenemu namreč denar, ki ga dobi za povračilo stroškov prevoza na delo, pomeni, da bi bil družinski proračun prikrajšan od 40 do 60 EUR mesečno.

 

Glede na zgoraj navedene razloge Občina Horjul  trenutno ni pristopila k integriranemu avtobusnemu prevozu, kar pa ne pomeni, da je ta odločitev dokončna. Spremljali bomo kaj bo prinesel čas in v vsakem primeru naredili to, kar je najboljše za večino občanov.

Župan Janko Jazbec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!