Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Poročilo o pitni vodi


OBČINSKE

| |
27.03.2017      14:07
A A

Poročilo o pitni vodiDeli:

Oskrba s pitno vodo je del obvezne javne službe, za katero v režijskem obratu s pomočjo vodovodnih odborov skrbi Občina Horjul. Glavne naloge pri izvajanju dejavnosti oskrbe s pitno vodo so upravljanje z vodovodnim omrežjem, objekti in napravami za oskrbo s pitno vodo, zagotavljanje zadostne količine zdravstveno ustrezne pitne vode uporabnikom in varnost oskrbe z vodo v skladu z veljavnimi predpisi. Lani smo spremljali stanje kakovosti pitne vode na štirih ločenih sistemih za oskrbo s pitno vodo na območju občine Horjul, in sicer Horjul–Ljubgojna, Vrzdenec–Žažar, Zaklanec–Podolnica–Lesno Brdo in Koreno–Samotorica. Strokovna podlaga za izvajanje notranjega nadzora nad skladnostjo pitne vode je pravilnik o pitni vodi. Notranji nadzor je izvajal Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano Maribor. Na terenu je bilo odvzetih 35 vzorcev za mikrobiološke preizkuse in 6 vzorcev za fizikalno-kemijske. V vseh vodovodnih sistemih so se čez leto pojavljali neskladni vzorci. V odvzeti vodi so bile prisotne bakterije Escherichia coli (E. coli) in koliformne bakterije, ki so znak fekalnega onesnaženja. Pregled rezultatov skladnosti pitne vode po vodovodih (notranji nadzor 2016) je v tabeli. Priprava vode je stalno potekala na dveh sistemih za oskrbo s pitno vodo: Vrzdenec in Koreno–Samotorica (dezinfekcija z UV-žarki). Za vodovod Horjul je bila priprava vključena (kloriranje – natrijev hipoklorit) stalno. Ob ugotovitvah mikrobiološke neskladnosti  pitne vode smo zaradi tveganja za zdravje ljudi razglasili začasni ukrep prekuhavanja pitne vode v prehranske namene, izvedlo se je čiščenje objektov in dezinfekcija pitne vode. Primerjava mikrobioloških rezultatov laboratorijskega preizkušanja vzorcev pitne vode iz notranjega nadzora, za katerega je zadolžena občina kot upravljalec, in državnega monitoringa, ki ga izvaja ministrstvo za zdravje, kaže, da ni bistvenih razlik med rezultati, ki izkazujejo kakovost pitne vode v pipah pri uporabnikih. Na spletni stani Občine Horjul so objavljena vsa poročila o spremljanju kakovosti pitne vode.        


Občina Horjul                                                                            

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.