Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 29°C
torek, 26.06.2017
18°C | 30°C
sreda, 27.06.2017
18°C | 31°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Tudi letos Veselo v Horjulu


KULTURA, GASILCI IN ZAŠČITA

| |
25.03.2014      14:53
A A

Tudi letos Veselo v Horjulu


Horjul, 22. februar – Gasilci Prostovoljnega društva Horjul so že osmo leto zapored v večnamenski dvorani OŠ Horjul pripravili koncert Veselo v Horjulu, kamor so letos povabili večino domačih ansamblov.


Za odrasle je čas prišel po uradnem delu, ko so zaigrali in zapeli Mladi godci.
Za odrasle je čas prišel po uradnem delu, ko so zaigrali in zapeli Mladi godci.
Deli:

Koncert Veselo v Horjulu je že nekajletna praksa horjulskih gasilcev, ki se je dobro prijela tudi med Horjulci, saj je koncert vsako leto lepo obiskan. Kako da ne, če pa je tu vedno poskrbljeno, da človek zbeži od vsakodnevnih skrbi ter se prepusti glasbi, plesu in prijetnemu vzdušju.

Prvi del je bil torej namenjen koncertu, ki so ga oblikovale domača glasba ter šale humorista in povezovalca večera Konrada Pižorna - Kondija. Ansambel Čepon se je domači publiki tokrat predstavil z novo pevko Martino, njihova nekdanja članica in vokalistka Irena pa je zapela z novo zasedbo ansambla Kvintet 7, ki ji sedaj dela družbo. Ansambel Prosen je na horjulskem odru med drugim nastopil s popolnoma novo skladbo, ki je po njihovih besedah nastala prav v času žledoloma, ko ni bilo elektrike in je bilo nekaj več časa za tovrstno ustvarjanje; skladba je tako namenjena prav požrtvovalnim gasilcem, ki so jim namenili posebno pohvalo. Publika je nato prisluhnila še ubranim vokalom Ansambla Bitenc ter se zazibala na nekatere njihove uspešnice. Gost letošnjega koncerta, ki je bil posebej zanimiv za mlajšo publiko, Dejan Vunjak, je lepo pozdravil zbrane v horjulski dvorani ter zapel nekaj očetovih zimzelenih – pesmi, ki jih je nekoč prepeval Brendi. Kot zadnji so na oder stopili Mladi godci, ki so v rednem delu odigrali delček svojih lastnih skladb, preostalih ducat pa je sledilo v neuradnem delu, ko je bil čas za ples in zabavo.

 

Nadja Prosen Verbič, foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.