Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 6°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Tudi dež ni ovira za pohodnike


ŠPORT, KULTURA, SOSED SOSEDU

| |
14.01.2014      8:21
A A

Tudi dež ni ovira za pohodnike


Horjul, 26. december – XV. Pohod po poteh Cankarjeve matere je zaznamovalo deževno vreme, a to ni bilo ovira za več kot petdeset pohodnikov, ki so dan samostojnosti in enotnosti počastili na ta način.


Pohodniki, ki so se podali po poti Cankarjeve matere.
Pohodniki, ki so se podali po poti Cankarjeve matere.
Deli:

Kozolec toplar, ki stoji pod Železnikovo domačijo na Vrzdencu, je bil tistega deževnega četrtka nadvse primeren kraj za zbiranje udeležencev XV. pohoda. Kava, čaj in sladek prigrizek so se medtem, ko so se pohodniki prijavljali, prav prilegli. Ta čas so nekateri izkoristili še za ogled Železnikove domačije – sobe, posvečene Cankarjevi materi, zbirke harmonik in črne kuhinje. Sledil je nagovor podžupana Francija Piška, ki je v domačem kraju pozdravil zbrane, ter ogled jaslic in notranjosti cerkve sv. Kancijana, ki jo krasi dragocena freska svetega Krištofa, zavetnika pohodnikov. V cerkvi je zbrane pozdravil Evgen Simonišek in jim predstavil obnovitvena dela, ki so se opravila ob lanskem praznovanju 280-letnice podružnične cerkve. Po skupinskem fotografiranju so pohodniki odprli dežnike in vzeli pot pod noge. Utrjena pot jih je z Vrzdenca vodila čez grič proti Žažarju, kjer so imeli pri Činžarjevih prvi postanek. Tam so našli zavetje v stari kmečki hiši s črno kuhinjo, kjer sta jih čakala topel čaj in kuhano vino, z domačo ocvirkovko in drugimi prigrizki pa jih je pogostila gospodinja Mojca. Med okrepčilom so prisluhnili nekaterim vižam hišnega ansambla Prosen, nato pa so jo mahnili naprej. Pri križu na Gradišču nad Žažarjem so planinci Planinskega društva Horjul štafetno palico predali vrhniškim organizatorjem pohoda. Zastava na čelu skupine pohodnikov je nato krenila prek Velike Ligojne do Cankarjeve spominske hiše na Vrhniki, kjer se je XV. Pohod po poteh Cankarjeve matere uspešno zaključil.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.