Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Sprehod skozi božično zgodbo ali živalski vrt...


KULTURA, VERSKE

| |
15.01.2015      16:31
A A

Sprehod skozi božično zgodbo ali živalski vrt


Vrzdenec, 25.–28. decembra – V božičnem času so ZOO Park Rožman že četrto leto zapored obiskali svetopisemski liki, ki so živalski vrt za nekaj dni spremenili v pravi Betlehem v belem.


Deli:

Svetopisemski liki, pričevalci velikega zgodovinskega dogodka, so obiskovalce pozdravili na več točkah, in tako so sprehod skozi živalski vrt dodatno obogatili. Na začetku so lahko obiskovalci spremljali potek menjave starih lesenih koles na vozu, kmalu zatem pa so se že srečali z angelčki, ki so prepevali božične pesmi, in pastirci, ki so opravljali različna dela ter pazili na ovce, koze in druge živali. Posebej zanimivi so bili Trije modri z Vzhoda; ti so bili ravno na poti k Sveti družini, ki so ji družbo delali ovce in osliček.

Čeprav sta mraz, ki je med božičnimi prazniki pritisnil prvič, in sneg, ki je to zimo prvič pobelil pokrajino, pričarala pravo zimsko pravljico ter živalskemu vrtu in dogajanju v njem nadela prav posebno čarobnost, sta po drugi strani doma zadržala mnogo ljudi, ki so upoštevali vremenska priporočila. A v štirih dneh si je božično zgodbo na Vrzdencu ogledalo kar nekaj obiskovalcev. »Prva dva dneva smo doživeli lep obisk, potem pa je zopet ponagajalo vreme in obisk je bil veliko skromnejši,« je povedal Jože Rožmanec, glavni organizator živih jaslic in lastnik ZOO Parka, ter dodal: »Toda kljub temu je bilo lepo in tudi letos nekaj posebnega, za nas nastopajoče še posebej ob večerih, ko smo se po večurnem sedenju zunaj, na mrazu, končno znašli na toplem ter pod zob dobili toplo malico in vroč čaj ali vino, s katerim smo se sicer greli že vmes.«

Jože Rožmanec se ob tej priložnosti zahvaljuje vsem, ki so mu letos priskočili na pomoč, in se priporoča tudi za naslednje leto, ko bodo praznovali peto obletnico. »Za takšno številko pa se bomo še posebej potrudili,« obljublja in že snuje načrte, ki bodo živim jaslicam v živalskem vrtu na Vrzdencu dodali poseben pridih starodobnosti. Kako in na kakšen način, pa naj ostane skrivnost, da bo obisk še mikavnejši in privlačnejši.

 

Nadja Prosen Verbič, foto: NPV

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.