Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo večinoma sončno, predvsem popoldne bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 7h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Slišiš zveneti srce?


KULTURA, DRUŠTVA

| |
15.05.2015      9:39
A A

Slišiš zveneti srce?


Horjul, 9. maj – Dvorano Prosvetnega društva Horjul so napolnila srca ljubiteljev zborovske pesmi, ki so prisluhnili letnemu koncertu Mešanega pevskega zbora Horjul in gostom.


Deli:

Eden najpomembnejših dogodkov za Mešani pevski zbor Prosvetnega društva Horjul je vsako sezono prav gotovo letni koncert. Dogodek, na katerega se člani pripravljajo vse leto. Letošnji je bil poseben, saj so ga prvič izvedli pod vodstvom zborovodje Dušana Jevnikarja, ki je šele konec lanskega leta poprijel za dirigentsko palico in uglasil člane MePZ Horjul. Člani o njem povejo, da je z vsem srcem predan glasbi in zborovskemu petju, njegova velika strast pa so orgle. Človek, ki se je ravno vrnil iz tujine, se je izkazal kot dober zborovodja, saj je uspel triindvajsetčlanski zbor z več kot štiridesetletno tradicijo obdržati, mu vrniti življenje in dahniti svežino. Ta svežina je nov repertoar, ki ga sestavlja predvsem zakladnica slovenskih narodnih pesmi in nekaj skladb legendarnih slovenskih avtorjev – Prešerna, Kosovela, Gobca in drugih. Vse te so na nek način opevale tematiko celotnega koncerta, o srcu pa so spregovorili tudi povezovalci večera Primož Bizjan, Anja Bošnjak in Teja Nagode. Poseben vtis na občinstvo je naredil gost večera – Duo Najaua, ki ga sestavljata Ana Kravanja in Samo Kutin, multiinstrumentalista in vsestranska umetnika, ki na svež, žlahten, inovativen, a hkrati silovito prvinski način izražata svojo umetnost. Ob koncu se je zbor še javno zahvalil nekaterim zaslužnim za njihov doprinos in predano tkanje vseh stoterih nevidnih niti, ki omogočajo, da zbor ostaja skupaj in vse teče, kot se spodobi. Nazadnje so člani zapeli še Lipo, ki simbolizira življenjski krog vsakogar in vsega.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.