Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Maškare pregnale zimo in mraz


KULTURA, DRUŠTVA

| |
17.02.2015      9:37
A A

Maškare pregnale zimo in mraz


Horjul, 15. februar – V organizaciji Turističnega društva Horjul je že tradicionalno potekal pustni sprevod skozi ulice Horjula in se zaključil z rajanjem na Občinskem trgu.


Pilot in prikupna stevardesa
Pilot in prikupna stevardesa
Deli:

Letošnja zima s snegom in mrazom kar vztraja. Lahko pa bi rekli, da so tokrat svoje le odigrale maškare, ki so po starem izročilu pregnale zimo in v dolino pripeljale pravo pomladno vreme.

Kot je že v navadi, se je pustni sprevod v Horjulu začel na parkirišču podjetja Metrel, nato pa je krenil po horjulskih ulicah in se zaključil na Občinskem trgu, kjer se je rajanje nadaljevalo. A letos pustovanje ni bilo le medkrajevnega, temveč tudi mednarodnega značaja, saj je v kraj priplula barka s posadko naših južnih sosedov in pritegnila veliko pozornosti, tako kot skupina čudovitih beneških mask. Zanimiva sta bila tudi pilot in prikupna stevardesa v letalu, ki sta prav za to priložnost pristala na trgu in pozdravila zbrane. S tuk-tuk vozilom se je iz daljnih krajev pripeljala babica, na konju pa so prijezdili kavboji. Občinski trg je torej postal pribežališče najrazličnejših prevoznih sredstev, a tudi za športnike, med katerimi letos ni manjkalo Petrov Prevcev, Filipov Flisarjev, nogometašev in plesalk, se je še našel prostor. Razposajene so bile tudi družine različnih živalskih vrst – čebelic, pikapolonic, žabic, opic ter domačih živali. Seveda pa tudi tokrat ni manjkalo pravljičnih bitij ter risanih in filmskih junakov.

Maškare vseh generacij so si za svojo izvirnost in pogum prislužile pustni krof, najboljše pa tudi burklo klobas. Prav vsem pa lepa hvala za bližajočo se pomlad, ki se že kaže v sončnih žarkih in zgodnjih pomladanskih cvetlicah.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.