Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Knjižni navdušenci prebirali Pisma iz vesolja ......


KULTURA

| |
16.01.2013      11:03
A A

Knjižni navdušenci prebirali Pisma iz vesolja


Kulturno in družbeno dogajanje v Horjulu je premalo pestro, so ugotovile Irena Hozjan, Barbara Kavčič in Katja Šušteršič ter se odločile stvari vzeti v svoje roke.


Deli:

Trojica se je lotila organizacije dogodkov, ki so jim nadele ime Kristince, po literarni ustvarjalki horjulskih korenin, Kristini Brenkovi. Njihov prvi korak je bil bolšji trg na občinskem trgu konec poletja, sledil je filmski večer v prostorih horjulske knjižnice, decembra pa so priredile prvi knjižni večer. Na hladen decembrski večer je Vrhničan Franci Bozovičar zbranim v nekdanjih prostorih horjulske občine prebiral odlomke iz dela ameriškega astronavta Jerryja M. Linengerja Pisma iz vesolja. Delo samo je bolj kot z literarnega vidika za Slovence zanimivo, ker je bila avtorjeva babica rojena v Begunjah na Gorenjskem. Knjiga astronavtovih pisem enoletnemu sinku, ki jih je Linenger pošiljal v 132 dneh misije na ruski vesoljski postaji MIR, je udeležencem ponudila mnogo izhodišč za debato, od vloge očeta pri vzgoji otroka do razlik v miselnosti Američanov in Evropejcev. Prve Kristince torej obetajo poživitev za horjulsko občino, vsi, ki bi želeli biti obveščeni o prihajajočih dogodkih, pa lahko pišejo na e-naslov dogodki.kristince@gmail.com.
 

Andreja Lončar 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.