Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Grosupeljčani so se z zmago zavihteli na 4. ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
19.02.2014      6:04
A A

Grosupeljčani so se z zmago zavihteli na 4. mestoDeli:

Košarkarji Grosuplja so na težkem gostovanju pri Elektri zabeležili novo zmago (56:77). S to zmago so naši košarkarji prekinili niz štirih porazov in se ob porazu Portoroža znova zavihteli na četrto meto. 

 

Po štirih zaporednih porazih so naši košarkarji krvavo potrebovali zmago, če so hoteli zadržati možnosti za uvrstitev v playoff in to so tudi storili. 

 

Že od samega začetka tekme je na igrišču igrala samo ena ekipa. Grosupeljčani so s silovito prvo četrtino, ki so jo z granitno obrambo in odličnim napadom dobili z visoko razliko (7:25). Tudi v nadaljevanju tekme naši košarkarji niso popuščali in si na začetku druge četrtine priigrali neverjetnih 23 točk prednosti (7:30). Domačini so nato do konca četrtine nekako le vzpostavili ravnotežje in uspeli prekiniti nalet Grosuplja, ki pa je na polčas vseeno odšel z visoko prednostjo 19-ih točk (23:42).

 

Po glavnem odmoru se slika na igrišču ni bistveno spremenila. Grosupeljčani so prednost, ki so si jo nabrali v prvem polčasu rutinirano ohranjali in domačinom nikakor niso pustili, da bi se jim približali. Tretja četrtina se je končala z rezultatom 20:20 in tako so pred zadnjimi desetimi minutami Grosupeljčani še vedno vodili za visokih 19 točk (43:62). V zadnjih desetih minutah so več ali manj vsi v dvorani čakali, da se tekma konča, saj se domačinom tudi v zadnjem delu tekme ni uspelo približati Grosupeljčanom, ki so bili danes izrazito boljši in košarkarji Elektre niso imeli nikakršnih možnosti za zmago.

 

Grosupeljčani si danes za svojo predstavo zaslužijo vse pohvale in ob dejstvu, da je Portorož izgubil na gostovanu pri Tajfunu ta zmaga šteje dvojno. Naši košarkarji so tako tri kola pred koncem zopet na "sanjskem" četrtem mestu, kjer imajo eno zmago prednosti pred Portorožem in Laškim, ki sta še v igri za playoff. Grosupeljčani imajo tako do konca lige vse niti v svojih rokah, saj če premagajo vse tri nasprotnike ( Tajfun, Maribor, Slovan) jim uvrstitve v playoff ne more preprečiti nihče.

 

Marko Antonijević
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!