Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

EX-TEMPORE MLADIH 2014 – IZDELAVA MOZAIKA NA ......


KULTURA, OBVESTILA

| |
14.05.2014      15:40
A A

EX-TEMPORE MLADIH 2014 – IZDELAVA MOZAIKA NA OGRAJI OB VHODU V KULTURNI DOMfoto: kraji.eu
foto: kraji.eu
Deli:

V petek, 16. 5. 2014 od 8:30 do 12:30 ure bo pred Kulturnim domom Grosuplje potekal EX-TEMPORE MLADIH 2014. IZDELAVA MOZAIKA NA OGRAJI OB VHODU V KULTURNI DOM Grosuplje bo potekala v okviru območnega srečanja mladih likovnih ustvarjalcev, katerim bosta mentorja Joanna Zając-Slapničar in Aljaž Vidrajz.

 

Joanna Zając-Slapničar je leta 2004 diplomirala na Akademiji za likovno umetnost v Poznaniu na Poljskem. Med oktobrom in decembrom 2003 je v okviru programa CEEPUS študirala na oddelku za grafiko Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani, od leta 2007 pa je na ljubljanski Akademiji za likovno umetnost vpisana na podiplomski študij (smer video). Je članica Družstva umetnikov na Poljskam (ZPAP) in Društva likovnih umetnikov Ljubljana (DLUL). Od leta 2006 živi v Sloveniji. Ustvarja v akvarelni tehniki, v jajčni temperi, fotografira, dela grafike, grafične projekte in video. Na XLIII. mednarodnem slikarskem ex-temporu PIRAN 2008 je prejela nagrado za najboljši akvarel. Razstavljala je na Poljskem, Danskem, v Sloveniji, Italiji in Švici. Živi in dela v Sloveniji.

 

Aljaž Vidrajz je diplomiral na šoli mozaika in mozaične umetnosti v Spilimbergu-Italija (Scuola mosaicisti del Friuli), ki velja za najboljšo šolo mozaika v svetovnem merilu. Specializiran je  za izdelavo mozaikov, vitražev (gotskega stekla) in terazza ter organizacijo izobraževanja iz teh področij. Takoj po študiju in vrnitvi domov je ustanovil Zavod Modri oblak. Mojster Italijanskega mozaika takole razmišlja: »Mozaik ni samo umetnost, je dosti več kot to. Je način razmišljanja, način videnja harmonije v urejenem neredu, je poezija v marmorju in steklu.«

 

ZKD Grosuplje in JSKD OI Ivančna Gorica ob jubilejnem letu zveze – 40 let delovanja – sta omenjeni projekt, ki bo krasil vhod v Kulturni dom Grosuplje, načrtovala že dobro leto. Po dogovorih smo izbrali mentorja delavnice in zdaj smo v pričakovanju barvnih odtenkov, ki bodo uvodna poezija v vhod Kulturnega doma oz. kulturno doživetje v njem. Tako bo obletnica obeležena trajno. V delavnici bodo likovno ustvarjali prijavljeni šolarji, ustvarjalci iz OŠ občin Dobrepolje, Grosuplje in Ivančna Gorica. Če bosta strokovna mentorja mladih ugotovila, da je ograja prevelika za mlade, bomo k izvedbi povabili tudi člane likovnih skupin Paleta KD Teater in likovno skupino Društva za ITŽO.

JSKD OI Ivančna Gorica in ZKD Grosuplje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!