Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 12h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ob predstavitvi dr. Petra Čeferina - ......


KULTURA

| |
14.05.2014      17:54
A A

Ob predstavitvi dr. Petra Čeferina - pisateljadr. Peter Čeferin (foto: www.revijaobrazi.si)
dr. Peter Čeferin (foto: www.revijaobrazi.si)
Deli:

Dr. Peter Čeferin, ki  je kljub  76 križem še vedno aktiven odvetnik,  je na  jesen življenja  postal tudi pisatelj. V knjigi Odvetniško življenje je na humorističen način popisal vrsto zgodb iz svoje odvetniške prakse, v drugi knjigi Valat pa je odstrl tančice s svojega življenja.  Njegovo osebno predstavitev s predstavitvijo njegovega  pisateljskega  ustvarjanja, pogledov na življenje, na odvetniški poklic  in še kaj so pripravili minuli teden v Mestni knjižnici Grosuplje.  Med drugimi  so se  dogodka udeležili  nekateri člani družine Čeferin,  grosupeljski župan dr. Peter Verlič, dr. Boris Kuhar in drugi. Posnetek si lahko ogledate na:  http://www.grosuplje.si/literarni-veer-z-dr-petrom-eferinom.html

 

Po besedah dr. Petra Čeferina ravno letos mineva  50 let, kar je prišel v Grosuplje in tukaj ostal.  Na svet je prišel v eni od boljših ljubljanskih mestnih družin, skoraj med partijo taroka, ki ga je ravno takrat  igrala njegova mati,  kateri je posvetil prvo izmed  48 zgodb.  Njegov oče, priznan odvetnik,  je  v želji, da bi svojega vročekrvnega sina, ki je popival, se pretepal in bil tudi zaprt, zresnil, poslal k vojakom  »v kazenski vod« na mejo z Romunijo.  Ker pa se je dr. Peter Čeferin ob vseh »padcih« vedno  spet znašel  na nogah,  in ker očitno premore dovolj zdravega razuma in življenjskega humorja,  je od prvotne, mladostne  želje postati igralec, dramatik, odstopil in  pristal v odvetniških vodah, kjer  se je v primerih, ki jih je reševal, srečeval z zgodbami, novelami, dramami in komedijami, v zagovorih svojih klientov pa izživljal svoj igralski talent.  Kot veste, se mu je obrestovalo:  Odvetniška družba Čeferin je danes največja  v  Sloveniji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!