Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Sprejet občinski podrobni prostorski načrt za ......


NOVICE

| |
05.03.2015      15:05
A A

Sprejet občinski podrobni prostorski načrt za zbirni center v občini DuplekUreditvena situacija bodočega zbirnega centra
Ureditvena situacija bodočega zbirnega centra
Deli:

Občinski svetniki so na seji v mesecu februarju sprejeli podrobni prostorski načrt za zbirni center ob čistilni napravi v Spodnjem Dupleku. 

 

Večkrat je že bilo poudarjeno, da občina Duplek po Odredbi o ravnanju z ločenimi frakcijami odpadkov mora imeti urejen zbirni center, ki bo urejen z zbirnimi posodami za sprejemanje in kratkotrajno hranjenje posameznih nenevarnih in nevarnih frakcij komunalni odpadkov.

 

Že z ureditvijo začasnega zbirnega centra se je takšen sistem zbiranja odpadkov pokazal v naši občini kot primeren način zbiranja odpadkov. S tem preprečujemo, da bi odpadki končali v naravi in onesnaževali okolje. Po zadnjih podatkih iz registra divjih odlagališč imamo evidentiranih cca. 20 divjih odlagališč odpadkov. In prav smisel zbirnega centra je zmanjšanje števila odlagališč in posledično ozaveščanje o nedopustnem onesnaževanju okolja. 

 

Ob tem vas ponovno obveščamo, da je začasni zbirni center, ki se nahaja pri režijskem obratu odprt vsak ponedeljek, od 13. do 17. ure ter vsako 1. in 3. soboto v mesecu od 8. do 12. ure. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Duplek!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!