Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
18°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
20°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 7h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
18°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Karateisti Karate kluba WKSA Duplek znova ......


ŠPORT, OBVESTILA

| |
07.10.2015      17:36
A A

Karateisti Karate kluba WKSA Duplek znova uspešniDeli:

Naši karateisti znova nizajo uspehe. V okviru priprav na Svetovno prvenstvo, ki bo letos v Mariboru med 5. in 8. novembrom, ki se ga bo udeležilo kar nekaj naših članov, smo se udeležili tekmovanja z mednarodno zasedbo v Temerinu pri Novem Sadu. To je prvo tekmovanje za preverjanje forme na začetku sezone.

Glede na to da smo vse poletje pridno trenirali in se pripravljali smo upali na najboljše in se pomerili proti ekipam Srbije, Hrvaške, Bosne in tudi Romunije. Na tekmo smo odšli z ekipo Slovenske Bistrice, kjer smo pokazali dobro sinergijo in si na tekmi nesebično pomagali.

Karate klub WKSA Duplek je dosegel neverjetnih 9 odličij.

In kdo so bili naši tekmovalci:

VITA ROJS – 3. mesto kate, 2. mesto športne borbe, – OŠ KORENA

SARA ROJS – 3. mesto kate - OŠ VOLIČINA

HERA A. MASTEN – 3. mesto kate, 3. mesto športne borbe - OŠ VOLIČINA

VID KOVAČEVIČ – 3. mesto športne borbe - OŠ DUPLEK

MIHA MAJER – 6. mesto kate - OŠ KORENA

MATIC HERGA – 2. mesto športne borbe -  SERŠ 

Hera Agapito Masten, Sara Rojs in Vita Rojs - 2. mesto ekipno borbe in 3. mesto kate ekipno

Vendar vas veliko število osvojenih medalj ne sme zavest, saj je bila konkurenca velika in z najboljšimi tekmovalci in tekmovalkami v vseh kategorijah. Prvo so nastopile ekipe v športnih borbah, kjer so nas zastopale Hera, Sara in Vita. Dekleta so imela veliko konukrenco, saj so predvsem Srbi znani po odličnih izvajalcih in izvajalkah v katah. Uspele so doseči 3. mesto in s tem premagale začetno tremo. Nato so sledili posamični nastopi v katah in znova so naše tri nastopile, a tokrat jih je bilo v kategoriji kar 16. Najbolj suvereno je nastopila Sara Rojs in jo pri posameznem nastopu v katah lahko najbolj pohvalimo. V katah je nastopil tudi Miha Majer, a jih je tudi on imel v kategoriji 15, kar mu ni nič olajšalo dela. Nastopil je z višjo kato in jo tudi odlično izvedel, a je bila konkurenca prevelika in nasprotniki predobri v  vseh nastopih, tako da je končal na 6. mestu. 

Zatem so bili ekipni boji v športnih borbah t.i. kumite. Naše punce so znova nastopile in se srčno želele pomeriti z nasprotnicami Srbije, ki so jim preprečile višja mesta v katah. Želja po zmagi se je stopnjevala in naša »karate dekleta« so premagovala nasprotnice eno za drugo. Vse so si zaslužile drugo mesto, ki so ga skupaj osvojile, saj je vsaka prispevala svoj delež. Posamične borbe so dekleta še dodatno utrudila in tudi žreb ni bil najbolj naklonjen našim tekmovalkam.

Sari se je za las izmaknila medalja, Hera je končno naredila velik napredek in osvojila 3. mesto, Vita je pa bila zgodba za sebe. Niti glavna favoritinja in prvakinja ji ni bila kos vse do konca, ko so jo le izdale moči, saj je imela največ bojev. Več kot zasluženo je osvojila 2. mesto in pokazala veliko borbenost.

Vid Kovačevič je prav tako nastopil v športnih borbah in z nekaj sreče dosegel 3. mesto. Kolikor je imel sreče z žrebom Vid je imel Miha Majer nesreče, saj je imel nasprotnikov veliko in z višjimi pasovi. Kar v prvem krogu je dobil nosilca z črnim pasom, ki mu ga ni uspelo premagat, a gotovo se je veliko naučil, saj je pokazal odlično borbo. Matic Herga se je boril proti izkušenejšim nasprotnikom, kar mu bo gotovo pomagalo stopnjevati formo do svetovnega prvenstva. Pokazal je odlično pripravljenost, saj je taktika nekoliko drugačno odkar je postal kadet.

Čakata nas še tekmi v Hajdini in Sevnici do prvenstva v Mariboru, kjer lahko gotovo še računamo na kakšno medaljo.

Za odlične rezultate čestitamo vsem našim tekmovalcem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KARATE KLUB WKSA DUPLEK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!