-1°C

48.TURNIR ZA POKAL POHORSKEGA BATALJONA in 2.POKAL VELENJA

V soboto 21.1.2017 se je v Slovenski Bistrici odvijal tradicionalni 48. turnir za pokal Pohorskega  bataljona, ki ga vsako leto organizira judo klub Impol za starostne kategorije člani ter kadeti in kadetinje. Turnirja se je udeležilo 152 tekmovalcev iz 31. klubov  Slovenije, Hrvaške, Italije, Rusije in Ukrajine. Od naših tekmovalcev se je najbolje odrezal Staš Kokotovič, ki je pri kadetih v kategoriji -55kg suvereno premagal vse nasprotnike in osvojil 1.mesto, Tajda Senekovič -63kg je bila druga. Nastopila sta tudi Filip Nipič -60kg in David Kraljić +90kg, ki pa sta osvojila 5.mesti.

Uspešna sobota se je nadaljevala v nedeljo  z mlajšimi tekmovalci, ki so se pomerili na 2. pokalu Velenja. V kategoriji do 8 let je Nika Auda osvojila 2.mesto, Lana Plazar pa 4.mesto. Pri U10 sta Staša Alekseja Kukovec in Niko Grajfoner osvojila 1.mesti, Taja Kokol, Ana Toplak, Žan Stočko 2.mesta in Eva Stočko, Nike Taja Peček in Gal Zupančič 3.mesta. V starostni kategoriji do 12 let je Nina Auda osvojila 1.mesto, Sergej Filipič in Nil Škerbot pa 2.mesti.