Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še rahlo deževalo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
8°C | 16°C
torek, 24.10.2017
8°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Karate klub WKSA Duplek tokrat uspešen v ......


ŠPORT, OBVESTILA

| |
26.10.2015      16:48
A A

Karate klub WKSA Duplek tokrat uspešen v SevniciDeli:

Za nami je že nova tekma, ki so jo tokrat organizirali v Sevnici.

V soboto, 24.10.2015 je KLUB BORILNIH VEŠČIN SEVNICA gostil 15. tradicionalni karate turnir. Namen organizatorja je bilo v Sevnico pripeljati tekmovalce različnih karate zvez, ki vse druži ena sama stvar in to je ljubezen do karateja. Vsaj za en dan pozabiti na različna pravila, ki nas vse preveč razdvajajo in stkati nova prijateljstva. Usklajeno sodelovanje sodnikov, zadovoljni obrazi tekmovalcev in nasmehi na obrazih tistih najmlajših so nedvomno pokazatelj, da je bil cilj dosežen.

Turnir je otvoril župan občine Sevnica g. Srečko Ocvirk, ki je zaželel prijazno dobrodošlico vsem gostom turnirja ter tekmovalcem voščil veliko uspeha. Poseben gost turnirja je bil tudi predsednik karate zveze WKSA, eden pionirjev jugoslovanskega karateja, nosilec številnih medalj iz evropskih in svetovnih prvenstev, g. Ljubo Javoršek. Turnirja so se udeležili člani športnega (IKU) in tradicionalnega (JKA) karateja. Po predstavitvi klubov, sodnikov ter sodniškem pozdravu glavnega sodnika turnirja, g. Sebastjana Javorška, so se tekmovalci najprej pomerili v ekipnih kata nastopih, nato so sledili posamezni kata nastopi, za konec pa so tako borke kot borci navdušili z atraktivnimi borbenimi akcijami. Po podelitvi odličij najboljšim posameznikom in ekipam je sledila razglasitev najboljšega kluba turnirja.

Naš Karate klub WKSA Duplek je med enajstimi karate klubi dosegel neverjetno 4. mesto, kar je za naš klub zelo lep dosežek. Še posebej zato, ker so na turnirju sodili sodniki iz različnih slogov in zvez, kar je dalo še dodatno težo doseženim medaljam. Turnir je bil zadnji izmed kvalifikacijskih turnirjev za Svetovno prvenstvo, ki bo potekalo med 5. in 8. novembrom v Mariboru pod organizacijo karate zveze WKSA Slovenija in tako je bilo organizatorju še posebej v ponos gostiti najboljše slovenske karateiste. 

Naši karateisti so dosegli naslednje rezultate:

ROJS JANA - 2. mesto kate

MESAREC LUCIJA - 2. mesto kate

MASTEN HERA- 3. mesto kate, 2. mesto borbe

ROJS VITA - 3. mesto deklice borbe

ROJS SARA - 3. mesto deklice borbe

MAJER MIHA - 3. mesto kate, 2. mesto borbe

NIK MESAREC - 3. mesto kate, 3. mesto borbe

KOVAČEVIČ VID - 3. mesto dečki borbe

SAVEC TEA - 1. mesto kate

HERGA MATIC - 1. mesto dečki borbe

EKIPNO - 1. mesto deklice kate

EKIPNO - 2. mesto dečki kate

In da ne pozabimo, smo dosegli skupno četrto mesto po uspešnosti med klubi. 

Kot že omenjeno je bila posebnost tega tekmovanja, združevanje in simbioza stilov in zvez v karateju. Vse v smislu priprav na Svetovno prvenstvo v Mariboru. Klubi so pripeljali svoje res najboljše, ki krojijo sam vrh karateja v svojih kategorijah. Rojs Jana in Mesarec Lucija sta tokrat še bolje nastopili kot na rejšnjih tekmah in obe postali podprvakinji. Masten A. Hera, Sara Rojs in Vita Rojs v ekipnem delu kat niso imele nobene konkurence in z lahkoto postale prvakinje. Njihov napredek v sinhronem izvajanju je neverjeten, saj so se popolnoma ujele. V posameznem delu so pa imele nekaj smole, saj se je uspelo do medalje prebiti samo Heri, ker je bila konkurenca prevelika. V športnih borbah so se zelo izkazale in moramo pohvaliti vse tri, saj so se morale boriti z dve leti starejšimi borkami in tudi med sabo, kar je bil poseben izziv.

Miha Majer se je tokrat izkazal v obeh nastopih in še posebej v borbah, kjer je pokazal odločnost, ki je navdihnila tudi ostale naše tekmovalce. Tudi Nik Mesarec in Vid Kovačevič sta bila tokrat brezkompromisna in se borila kot še nikoli, kar je tudi njima prineslo medalje. Matic Herga tokrat ni imel posebne konkurence, tako da je z lahkoto prišel do medalje. Posebna zgodba je bila tokrat zavita okrog Teje Savec, ki je v katah premagala vse tekmice in to pri sojenju na pet sodnikov iz različnih zvez in stilov. Takšno sojenje je dalo našim medaljam in pokaloma za skupinski del še dodatno veljavo. Generalno gledano smo dosegli 15 pomembnih medalj in naši tekmovalci prihajajo v pravo formo, kar jim bo na Svetovnem prvenstvu v Mariboru še posebej koristilo.

Za odlične nastope čestitamo vsem našim karateistom. 

Športni pozdrav,

Karate klub WKSA Duplek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KARATE KLUB WKSA DUPLEK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!