Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
9°C | 23°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
6°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 22°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Zbirni center Duplek upravlja Čisto mesto ......


OBČINSKE

| |
11.05.2015      14:37
A A

Zbirni center Duplek upravlja Čisto mesto PtujDeli:

Ozaveščanje prebivalcev o skrbi za čisto okolje se začne v prav vsakem domu, najprej z ločevanjem odpadkov in nato s pravilnim odlaganjem zbranih odpadkov v ustrezen zabojnik oziroma v bližnji zbirni center.

 

V naši občini, na območju režijskega obrata, začasni zbirni center za ločeno zbiranje odpadkov obratuje že od leta 2012, z mesecem majem pa je občanom zagotovljen še višji nivo ravnanja z odpadki.  Občina je območje uredila z asfaltnim platojem in zavarovala z ograjo, podjetje Čisto mesto Ptuj, ki je izvajalec gospodarske javne službe, pa je poskrbelo za novo ustrezno opremo.

 

Prenovljen zbirni center sta otovorila župan občine Duplek, Mitja Horvat in direktor Čistega mesta Ptuj, Janez Letnik.

 

Zbirni center bo upravljalo podjetje Čisto mesto Ptuj, ki bo prav tako skrbelo za urejenost in vzdrževanje.

 

Zbirni center bo obratoval 10 ur tedensko in sicer:

-           ponedeljek: med 13. in 16. uro

-           petek: med 10. in 17. uro

 

Vsak prvi teden v mesecu pa:

-          petek: med 10. in 17. uro

-          sobota: med 8. in 11. uro

 

Gospodinjstva lahko v zbirnem centru brezplačno oddajo naslednje vrste odpadkov: plastika in plastična embalaža, kovine in kovinska embalaža, papir in papirna embalaža, steklena embalaža, odpadna jedilna olja in maščobe, zdravila, pesticidi, baterije in akumulatorji, embalaža onesnažena z nevarnimi snovmi, električna in elektronska oprema ter izrabljene avtomobilske gume (do 50 kg/leto/gospodinjstvo), les, zavržena oblačila.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Duplek!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!